نصب و سرویس انواع جک پارکینگ و کرکره برقی

نصب صفر تا صد انواع جک درب پارکینگ👨‍🔧 + هزینه و آموزش کامل

5/5 - (181 امتیاز)

حتماً این را می دانید که با پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن امکانات لازم برای آسایش و راحتی انسان، بسیاری از ابزارهای مفید و کاربردی به کمک او می آیند و کارهای مؤثر و بی نظیری انجام می دهند. در ارتباط با این موضوع، جک پارکینگی نیز از این قاعده پیروی می کند و خود را با استانداردهای پیشرفته مطابقت داده است. استفاده از این جک، برای پارکینگ نوعی تحول بسیار خوب محسوب می شود که می تواند بر روی درب پارکینگ های مراکز عمومی و مجتمع های بزرگ و یا حتی منازل شخصی نصب شود و کارایی خود را به خوبی انجام دهد.
نصب جک پارکینگ، بسیاری از سختی های زمان ورود و خروجِ وسیله نقلیه مرتفع شده است و همچنین کار افراد در این باره نیز آسان تر شده است. این نوع جک ها، علاوه بر نصب بر روی درب های دو لنگه با ابعاد وسیع و بزرگ، بر روی درب های تک لنگه نیز قابلیت نصب دارند که به نظر می رسد، یک قابلیت خوب و عالی است.

سیستم جک‌‌های درب پارکینگ که به نام‌های جک ریموتی، جک ورودی و جک برقی هم در بازار از آنها نام می‌برند، امروزه کاربرد زیادی در ورودی‌های منازل، ادارات، شرکت‌ها و انبارها پیدا کرده‌اند و در دو حالت بازشو به سمت لنگر درب و حالت کشویی دیده می‌شود.
مجموعه پرشین دُر، سعی دارد تا راجع به مراحل نصب جک پارکینگ و تمام نکات مربوط به آن بحث کنیم و اطلاعات مفید و پرفایده ای به مخاطبان گرامی منتقل کنیم. اگر تمایل به آگاهی در این زمینه دارید، پیشنهاد می شود که در ادامه با ما همراه باشید.

جک درب پارکینگ در ورودی ساختمان ها | جک ریموتی
جک درب پارکینگ در ورودی ساختمان ها | جک ریموتی

 

انواع جک درب اتوماتیک

از نظر عملکرد، ساختار و اجزای اصلی جک‌های درب پارکینگ به چند نوع و کلاس تقسیم بندی می‌شوند. که دانستن این دسته بندی در انتخاب و انجام سرویس‌های معمول به ما کمک می‌کند. چرا که تمام کار اصلی باز و بسته شدن درب توسط جک پارکینگ انجام می‌شود. در ادامه به معرفی چند نوع معروف از جک‌های پارکینگی می‌پردازیم تا با عملکرد کلی و شرایط استفاده از آنها آشنا شوید:

معرفی چند نوع معروف از جک‌های پارکینگی
معرفی چند نوع معروف از جک‌های پارکینگی

 

جک الکترومکانیکی درب

جک‌های الکترومکانیکی در گسترده وسیعی از ابعاد و نیروی محرکه تولید شده‌اند و توانایی جابجایی هر لنگه درب را از وزن 100 کیلوگرم تا 500 کیلوگرم دارند. شما باید در ابتدا با توجه به زمن و طول درب خود به انتخاب این جک‌ها بپردازید و بعد نوع برند و شرکت تولید کننده مورد نظر را از نظر کیفیت بررسی کنید. ابعاد خود این جک‌های الکترونیکی در بازه 70 تا 170 سانتی متر می باشند که برای درب‌های سبک با طول بالا نیز مناسب می‌باشند. هر جک الکترونیکی از اجزای مهم و اصلی ساخته شده است که مهمترین آنها : موتور (شامل پوسته (استاتور) و آرمیچر (روتور))، می‌باشد.

هنگامی که شما با توسط ریموت فرمان باز یا بسته شدن را ارسال می‌کنید،  به استاتور ولتاژ اعمال می شود  و باعث حرکت روتور می‌شود. چرخ دنده مارپیچی که روی محور روتور قرار دارد با حرکت خود به چرخدنده مجاور نیرو اعمال می‌کند و باعث حرکت آن می‌شود، حرکت این چرخدنده باعث گردش میله مارپیچ متصل به آن می‌شود. از طریق این انتقال نیرو لنگه‌های درب باز و بسته می‌شود. تمام اجزای موتور، شفت و … در جک‌های الکترومکانیکی، داخل یک قاب قرار می‌گیرند که معمولا از آلیاژهای سخت آلومینیومی تحت فرآیند ریخته گری ساخته می‌شوند.

دستور حرکت و توقف در جک‌های الکترونیکی به دو حالت کنترل می‌شود، یکی استفاده از میکروسوئیچ و دیگری با استفاده از بار اضافی جریان در زمانی که درب به انتهای حرکت خود می‌رسد. همچنین جک‌های الکترونیکی دارای کلید خلاص کن می‌باشند که در زمان قطعی برق کمک زیادی به شما می‌کند. برای این مورد کلید‌هایی تعبیه شده است که شما بتوانید بازوی جک را خلاص کنید و در نبود برق، امکان باز و بسته شدن درب برای شما فراهم باشد.

جک الکترومکانیکی پارکینگ | نصب جک پارکینگ
جک الکترومکانیکی پارکینگ | نصب جک پارکینگ

 

 

جک هیدرولیکی درب

مدت‌هاست که وقتی بحث اعمال نیرو یا جابجایی می‌شود، سیستم‌های روغنی با قدرت ظاهر می‌شوند. چرا که هم کارایی بالایی دارند و هم مشکلات کمتری را به وجود می‌آورند. برای همین منظور در یکی از انواع سیستم‌های جک پارکینگ، از سیستم هیدرولیکی  استفاده کرده‌اند. عدم تراکم پذیری مایعات، ویژگی اصلی است که در این سیستم‌ها عامل انتقال نیرو می‌شود. دقیقا همین اتفاق در یک جک هیدرولیکی می‌افتد. جایی که در آن نیرویی به روغن درون محفظه وارد می‌شود و این روغن به پیستون اصلی نیرو وارد می‌کند.

این فرآیند باعث انجام نیروی مکانیکی جک می‌شود. این جک‌ها با توانایی انتقال نیروی بالا برای درب‌های سنگین و همچنین پر تردد بسیار مناسب هستند و یک ویژگی منحصر به فرد دیگر که در اختیار شما قرار می‌دهند شرایط محیطی استفاده از این جک‌ها می‌باشد. بخاطر استفاده از روغن در آنها، در محیط‌های سرد و یخ بندان نیز به خوبی عمل کرده و مشکلاتی را که سایر جک‌ها ایجاد می‌کنند در جک‌های هیدرولیکی مشاهده نمی‌کنیم. این جک‌ها نیز مانند سایر جک‌های اتوماتیک از چند قسمت اصلی از جمله: بازوهای قابل نصب روی درب، چشمی‌ها، چراغ‌های آلارم یا هشدار، مرکز کنترل و ریموت تشکیل می‌شوند.

اگر درب شما دارای وزن زیاد است، یا میزان تردد در آن بالا می‌باشد و همچنین در محیط سرد هستید بهتر است به سمت خرید جک هیدرولیکی بروید، اما اگر امکان کار با جک‌های الکترونیکی هست، بخاطر هزینه زیاد جک‌های الکترونیکی، حتما این نکات را در نظر بگیرید.

جک هیدرولیکی پارکینگ | تعمیر جک پارکینگ
جک هیدرولیکی پارکینگ | تعمیر جک پارکینگ

 

 

 

آموزش نصب جک پارکینگ به صورت کامل

در همین ابتدا، بهتر است چند نکته را مورد بررسی قرار دهیم و ذکر کنیم، با مشاهده سطحی دفترچه راهنمای نصب جک پارکینگ، احتمال دارد که کمی سردرگم شوید، پس پیشنهاد می شود، در این باره کمی ریزبین و دقیق باشید تا بتوانید نصب جک پارکینگ را به دقت انجام دهید. برای این کار، ابتدا به قسمت های مختلف درب و پارکینگ و دیواره هایی که قرار است، درب در آن کارگذاشتن شود و کلید و پریزهای کنار درب بادقت نگاه کنید و همه آن ها را به صورت جز به جز مورد مشاهده قرار دهید.

 

سپس مکان و همچنین وضعیت درب پارکینگ و ساختار خود درب را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید مستحکم ترین بازوها را که قرار است درب روی آن قرار گیرد تشخیص دهید، در مرحله بعدی دیواره ها را موردتوجه قرار دهید، چراکه؛ باید پایه های پشتی جک را در مکان مناسب و همچنین زاویه درست تنظیم کرد.
در برخی از مکان ها باتوجه به موقعیت ساختمان احتیاج به کنده کاری هست که برای پایه های پشتی باید، لولای درب حدود 20 سانت به بیرون و با ارتفاع 250 سانت از فضا جداسازی شود البته پیشنهاد می شود، برای اینکه اندازه دقیق و مشخص را دریافت کنید، بهتر این است که دفترچه راهنمای نصب جک پارکینگی مراجعه کنید.

انتخاب مکان های مناسب برای جاگذاری ابزارهای جک پارکینگ

در این مرحله به انتخاب بهترین نوع پلیت بپردازید. پلیت همان فلزی است که یک ورق تیره دارد و مابین ستون و بتن قرار می گیرد و فشار وارده ستون بر بتن را توزیع می کند. بهترین نوع پلیت برای این کار، وجود یک نبشی با ضخامت حدود 1 سانت است. یک طرف ناودانی یا نبشی به قوطی درب جوش زده می شود و طرف دیگر آن، به دیوار کنار درب جاگذاری خواهد شد که البته این کار به صورت زاویه دار خواهد شد.
پایه پشتی جک را به نسبت زاویه ای که باز می شود در حدود 15 سانتی لولا و روی پلیت بیس جوش دهید، برای این کار بهتر است که قبل از جوشکاری نهایی از خال جوش استفاده کنید و درنهایت جک را روی درب موردنظر نصب کنید که این کار نیز توسط پایه عقب و یا پشتی باید صورت گیرد.
پایه جلویی را نیز روی بازو قرار دهید و جک را به حالت خلاص درآورید. در این مرحله، جک را به صورت کاملاً بسته نگه دارید، و درب مورد نظر را تا حد امکان باز کنید. پایه جلو در این مرحله باید روی دربی که خال جوش زده شده است نگه داشته شود در این حالت درب را باز و بسته کنید و عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهید و در صورت عدم وجود مشکل، بازوهای موقتی را از پایه ها جدا کرده و پایه های سالم را با دقت و به صورت محکم، جوشکاری کنید و در جای خود مستحکم نمایید.

 

مکان مناسب برای ابزارهای جک درب هنگام نصب
مکان مناسب برای ابزارهای جک درب هنگام نصب

 

نصب فلاشر و دیگر موارد در جک پارکینگ

بعد از انجام تمام این مراحل نوبت به نصب تابلو فرمان، فلاشر و چشمی و حسگر آن می رسد.
برای نصب مدار کنترل، پیشنهاد بهتری داده می شود تا از وجود سیم کشی های فراوان و زیاد جلوگیری شود، نهایت سعی خود را انجام دهید که مدار کنترل در مجاورت برق باشد، به این طریق، سیم کشی های نامناسب و به دردنخور را مشاهده نخواهید کرد. یعنی این فاصله می تواند در حدود 150 تا 160 سانتی برق باشد و البته این مدار را زیاد هم نزدیک برق قرار ندهید چراکه، در هنگام باز و بسته شدن درب، ممکن است با آن تماس داشته باشد و یا دسترسی به مدار کنترل را با مشکل مواجه کند، پس توجه به حفظ این اندازه در گرو دقت شماست.
نصب فلاشر نیز در بخش بالای دیوار، طوری قرار گیرد که راننده موردنظر، زمانی که قصد ورود و یا خروج دارد، از باز و بسته شدن درب، اطلاع حاصل کند و به این طریق، امنیت مکان نیز حفظ شود. چشمی جک پارکینگی در ارتفاع 40 سانتی زمین باشد و دقیقاً روبروی همدیگر باشند تا بتواند فرمان باز و بسته شدن را دریافت کند و البته چشمی باید در جایی نصب شود که از گزند باد و باران نیز در امان بماند و هیچ عامل خارجی توان نفوذ به آن را نداشته باشد.

نصب فلاشر جک درب
نصب فلاشر جک درب

 

سیم کشی جک پارکینگ

برای نصب جک پارکینگ در ساختمان های نوساز کار راحت تر است، زیرا تمام مسیر سیم کشی، در آن لحاظ شده است ولی شما اگر بخواهید این کار را برای ساختمان قدیمی تری انجام دهید باید مدار فرمان، برای هر یک از بازوها از میزان مشخصی برخوردار باشد که این عدد را برای کابل 3 در 1.5 به فلاشر و یک کابل 2 در 0.75 برای چشمی ها باید در نظر گرفت. اگر مسیر مناسبی برای سیم کشی وجود نداشت، می توان از چهارچوب درب نیز بهره برد که به منظور جابه جایی سیم داخل لوله، می توان از یک دریل گرد بر استفاده کرد تا نتیجه نهایی نیز جالب و تمیز باشد.
در مرحله نهایی کابل موردنظر را ازیک طرف به بازوها، فلاشر و چشمی و از طرف دیگر به مدار کنترل وصل می کنید. البته برای وصل و نصب جک پارکینگ به طور دقیق، می توانید از دفترچه راهنمای آن نیز کمک بگیرید و متوجه شوید که کارها را طبق روال و درست انجام می دهید.

در این مرحله، به سمت درب ها بروید آن ها را کمی باز کنید و سپس ورودی برق را وصل کنید و تنظیم تمام مراحل را به دقت مورد بررسی قرار دهید که این تنظیمات می تواند، زمان بندی عملکرد بازوها، زمان اتوماتیک بسته شدن و اختلاف زمانی دو لنگه با هم باشد که باید به درستی صورت گیرد و تنظیم نادرست در هر یک از این موارد ذکر شده، می تواند مشکلات بزرگی به وجود آورد پس دقت خود را در این مرحله بالا ببرید. در صورت نبود هیچ مشکلی، می توانید درب را به صورت کامل باز و بسته کرده و زمان عملکرد آن را نهایی کنید.

 

شرایط نصب جک پارکینگ
شرایط نصب جک پارکینگ

 

رعایت نکات مهم در نصب جک پارکینگی

اگر می خواهید که جک ها، کار خود را به صورت اصولی انجام دهند و همچنین کارکرد و طول عمر بالایی داشته باشند، باید در هنگام نصب به نکات مهمی دقت داشته باشید. یکی از این نکات، می تواند دقت در فشار وارده به جک باشد. اگر فشار موجود در جک بیشتر باشد کارایی خود را از دست می دهد و ممکن است که دقت آن نیز پایین آید. برای تنظیم این موارد، باید 2 نقطه را موردنظر قرار دهید. نقطه 1 مکان نصب جک در چارچوب و یا دیوار، و نقطه 2 در لنگه درب است.
وجود زبانه سوئیچ چرخان و خلاص کن در قسمت موتور که هنگام به وجودآمدن مشکل برای برق، کار خود را به خوبی انجام می دهد نیز یکی دیگر از مزیت های جک پارکینگی است. به این شکل که چرخشش سوئیچ به طرف بازکن، باعث می شود که گیربکس خلاص شود و درب را به صورت دستی باز و بسته کرد. البته این نکته نیز واضح است که هنگام چرخاندن سوئیچ به سمت کلمه بسته شدن، اجازه حرکت به صورت دستی داده نمی شود و این قابلیت به نظر می رسد که یک مزیت خوب و کاربردی باشد.

 

نحوه نصب جک پارکینگی
نحوه نصب جک پارکینگی

 

توضیحات کلی در خصوص نصب جک پارکینگ

 • پس اگر بخواهیم برای درک بهتر موضوع، به نصب جک پارکینگ اشاره کلی داشته باشیم باید گفت،
  پایه ها در زمان نصب جک پارکینگ در اولویت نصب است و جزو ابتدایی ترین مراحل است که برای این کار ابتدا باید جک عقب و یا پشتی نصب شود که فاصله نصب آن بسیار پراهمیت است زیرا که فاصله کمِ پایه از لولاها، کارکرد و عملکرد آن را تحت تأثیر قرار می دهد و عمر جک را نیز تا حدود زیادی کاهش می دهد.
 • بعد از نصب پایه های عقب، نوبت به پایه های جلو می رسد که مانند پایه پشتی باید در زمان نصب دقت زیادی به کار برده شود. پایه جلو را باید بر روی پایه عقب جاگذاری کنید و درب موردنظر را ببندید و مهره جلوی جک را در آن جا بگذارید. نقاط مهم این مهره ها را علامت بزنید و بعد از اتمام کار، جک را از درب خارج کرده و پایه جلو را جوش بزنید.
 • چشمی و فلاشر درب باید طوری مقابل یکدیگر قرار گیرند که حداکثر 70 سانت از زمین فاصله داشته باشند یعنی حداقل آن 40 و حداکثر آن 70 سانت است. در بین این دو ابزار مهم جک پارکینگ مانعی نباید ایجاد شود و اگر به طور دقیق در مقابل یکدیگر قرار گیرند، این مشکل نیز به صورت اتوماتیک رفع خواهد شد.
 • بعد از این موارد، مدار فرمان است که برای چشمی خارجی و داخلی متفاوت عمل می کند. به این صورت که اگر در مقابل چشم داخلیِ درب ورودی مانعی وجود داشته باشد، عملکرد درب متوقف می شود ولی چشم خروجی، فقط برای بسته شدن درب موردتوجه است و باتوجه به قابلیت آن در هنگام نصب جک پارکینگ، فقط یک جفت چشم خارجی در نظر گرفته می شود.
 • فلاشر مورداستفاده برای نصب جک پارکینگی نیز، بسیار مهم است و یکی از اجزای کاربردی در اجزا و قطعات جک است که اگر درست و اصولی نصب شود، عملکرد بهتری نیز خواهد داشت، این فاصله درست و اصولی، در حدود 4 متر از سطح زمین است.
 • نکاتی که باید در زمان نصب تابلو فرمان به آن دقت کنید، محل نصب دقیق آن است که دسترسی از بیرون به تابلو را محدود می کند. حفاظت تابلو فرمان در برابر عوامل خارجی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اتصال تابلو فرمان با دیگر قطعات مورداستفاده در نصب جک پارکینگ نیز بسیار مهم است. سعی کنید ارتفاع تابلو فرمان از سطح زمین را در حدود 150 سانت بگیرید و کمتر از آن را موردتوجه قرار ندهید.

 

سیم کشی جک درب
سیم کشی جک درب

مقدار سیم و کابل مورد نیاز برای جک پارکینگ

همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد، کابل های مورد نیاز برای هر یک از تجهیزات را اگر به صورت اصولی موردتوجه قرار دهید، می توانید از بیشتر شدن سیم های بدون کارکرد نیز بکاهید برای این منظور اگر طبق، موارد ذکر شده اقدام به تهیه کابل و سیم کنید موفقتر خواهید بود،
کابل موردنیاز برای چشم ورودی، 0.6*2*2، چشم خروجی 0.6*2*1، برای فلاشر، 0.75*2 و کابل موردنیاز برای برق ورودی 2*1 درنظرگرفته شده است، شما نیز اگر با توجه به مقدارهای داده شده، اقدام به تهیه کابل کنید، می توانید در مراحل سیم کشی دقیق تر عمل کنید. البته ذکر این نکته نیز مهم است که دفترچه خود محصول مهم ترین و بهترین نوع راهنمایی را به شما خواهد کرد.

سیم کشی کلی جک درب پارکینگ
سیم کشی کلی جک درب پارکینگ

 

 

مشکلات بعد از نصب جک پارکینگ

در زیر به چند نمونه از ایرادات جک پارکینگی اشاره می کنیم که در صورت بروز مشکل، می توانید شناسایی کرده و اقدام به رفع آنها کنید. مهم ترین این مشکلات، بسته نشدن درب، صدادادن جک، سنگین شدن درب و در نهایت ایراد ظاهری درب است که به هریک از این موارد خواهیم پرداخت.

سنگین شدن درب ورود و خروج

اگر احساس کردید که درب ورودی، کمی در هنگام باز شدن، سنگین عمل می کند و کارایی قبل را ندارد بهتر است نسبت به تعویض آن اقدام کنید که اگر به موقع نسبت به حل این مشکل اقدام شود هزینه تعمیر نیز پایین خواهد آمد. پس هر چند وقت یکبار برای بررسی وضعیت جک پارکینک افراد تعمیرکار و متخصص را به محل مورد نظر بیاورید تا اجزا و تجهیزات داخلی جک را مورد بررسی قرار دهند و در صورت بروز مشکل، نسبت به رفع آن، اقدام کنند.

صدادادن جک پارکینگ

زنگ خطر مرتبط با نصب جک پارکینگ همین مورد است که ممکن است در زمان باز و بسته شدن درب وجود داشته باشدکه شاید در زمان خشک شدن اجزا و قطعات داخلی رخ دهد که تعمیرکار متخصص در این زمینه با شناسایی مشکل درصدد رفع آن برخواهد آمد.

 

درب پارکینگی جک دار
درب پارکینگی جک دار

 

نکته قابل توجه

درصورت پایان مراحل، نصاب باید نحوه کار کردن با درب توسط ریموت را به مالکان توضیح دهد. البته کارکرد کلید خلاص کن نیز باید به مالکان ساختمان توضیح داده شود. کاربرد این کلید زمانی موردتوجه قرار می گیرد که برق ساختمان، قطع شده و یا مشکلی داشته باشد که اگر مالک از نحوه کارکرد آن اطلاع حاصل کند می تواند به طور سریع وارد عمل شود و مشکلات را رفع کند.

 

 

قیمت نصب جک درب پارکینگ

قیمت نصب جک پارکینگ با توجه به تخصصی بودن و دشوار بودن بعضی جک‌ ها از جک های معمولی متفاوت است. البته این اختلاف قیمت به این علت است که تعمیرکار باید در همه‌ی مراحل نصب از جمله: سیم کشی، جوشکاری، کنده کاری، سوراخ کاری و راه اندازی مدار کنترل جک پارکینگ به صورت تخصصی عمل کند تا بتواند بدون نقص و ایرادی جک درب پارکینگی را نصب نماید.

اگر هر کدام از این کارها به درستی انجام نشود خروجی کار مطمئنا رضایت بخش نخواهد بود، که عامل این خروجی نامطلوب می‌تواند موارد مانند درست کار نکردن سیستم جک باشد و‌ یا در صورت کارکرد هم اگر به درستی نصب نشده باشد، باعث ایجاد ظاهر بد و نامناسب می شود که باز هم نشان دهنده نصب غیر اصولی می باشد.

در نتیجه برای جک هایی با مکانیزم پیچیده تر باید نصب جک را به نصابی متخصص سپرد که در این صورت قیمت نصب مطمئنا به علت تخصصی بودن متفاوت می باشد.

 

 

نوع خدمت قیمت
نصب کامل جک پارکینگ الکترومکانیک  (یک لنگه،دو لنگه، جک ریلی) 580,000 تومان – 750,000 تومان
نصب کامل جک پارکینگ هیدرولیک (یک لنگه،دو لنگه، جک ریلی) 550,000 تومان – 750,000 تومان
جوشکاری ( سرجک، ته جک، ریل فلزی)  بدون استفاده از صفحه پلیت 150,000 تومان – 250,000 تومان
عیب یابی سیستم و تنظیم بدون قطعه 150,000 تومان – 250,000 تومان
نصب مدار جک پارکینگی یا تعویض مدار قدیمی با جدید 200,000 تومان – 250,000 تومان
نصب فتوسل یا چشمی جک پارکینگ بدون سیم کشی 200,000 تومان – 350,000 تومان
سیم کشی کامل جک درب اتوماتیک 150,000 تومان – 250,000 تومان
سیم کشی کامل چشمی درب اتوماتیک 200,000 تومان – 250,000 تومان
تعمیر مدار الکترونیکی در محل (بدون هزینه قطعات) 150,000 تومان – 250,000 تومان
قیمت نصب قفل برقی 150,000 تومان – 250,000 تومان
هزینه ایاب و ذهاب 100,000 تومان – 150,000 تومان

 

هزینه اجرت نصب جک درب

مورد دیگری که در قیمت نصب جک و در واقع هزینه اجرت نصب جک درب موثر است ابزار و لوازم جانبی میباشد که باید خریداری شود مانند سیم و وسایل مصرفی دیگر که بر عهده ی نصاب است در نتیجه خریداری چنین لوازمی از جانب شما در قیمت نصب جک پارکینگ تاثیر گذار است. مورد تاثیر گذار دیگر برند جک پارکینگی است که نصاب با توجه به انتخاب مشتری استفاده می کند زیرا کمترین هزینه نصب جک پارکینگ را چه در جک های تک لنگه و چه در جک های دو لنگه، جک های ایرانی دارد و دلیل آن هم راحتی نصب و تکنولوژی ساده به کار رفته در سیستم آن است. در نتیجه دلیل مهم تفاوت قیمت نصب جک پارکینگ، سادگی مکانیزم جک پارکینگ مورد استفاده نیز می باشد.

 

 

هنگام خرید جک درب پارکینگ به جه نکاتی باید توجه داشت؟

همانطور که برای خرید هر محصولی نکات و استانداردهایی را باید رعایت کنید، در زمینه جک پارکینگی نیز، باید موارد زیادی را رعایت کنید. چرا که شما از یک موتور استفاده می‌کنید و موتورهای مکانیکی دارای حد توان خاصی هستند و شرایط محیطی متفاوت کارایی‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند. ممکن است شما در ابتدا جک پارکینگی بخرید که کارتان را راه بیاندازد، اما مطمئناً اگر متناسب با مواردی که در ادامه خواهیم گفت نباشد، در زمان کمتری عمر مفید خود را از دست خواهد داد و هزینه‌های تعمیر و تعویض زیادی را باید متقبل شوید.

اما مواردی که در زمان خرید و تهیه جک اتوماتیک پارکینگ باید در نظر بگیرید یکی میزان وزن هر لنگه از درب شما می‌باشد، دومی میزان تردد روزانه (ورود و خروج به درب مورد نظر) و مورد سوم شرایط محیطی و دمایی است که شما در آن قرار است از جک استفاده کند. تیم فنی جک پارکینگی در زمینه مشاوره و راهنمایی پیش از خرید در کنار شما می‌باشد تا بهترین تصمیم را برای انتخاب خود بگیرید. در ادامه به توضیح کامل موارد مهم برای انتخاب جک درب پارکینگ می‌پردازیم.

وزن درب

شما باید وزن هر لنگه از درب خود را بدانید تا بتوانید با توجه به آن جک درب پارکینگی انتخاب کنید که توانایی عملکرد خوب در این وزن را داشته باشد. وقتی جک انتخاب شده متناسب با آن وزن تعریف شده باشد در گردش و باز و بسته شدن درب، فشار زیادی به بازوها و موتور جک وارد نمی‌شود، در این شرایط هم طول عمر خود موتور بیشتر می‌شود، هم قطعات اصکاک و فرسودگی کمتری دارند و هم احتمال به هم خوردن کالیبره و تنظیمات جک در شرایط باد و تکان‌های ناگهانی کمتر می‌شود.

می‌بینیم که یک انتخاب درست چقدر تاثیر در عدم از دست دادن وقت و هزینه‌های بعدی می‌گذارد. از طرفی ممکن است خریداری بگوید خوب جک قوی‌تر در ابتدا تهیه می‌کنم، این مورد هم اشتباه است. چرا که ممکن است وزن درب شما با یک جک در هزینه متوسط قابل تحمل باشد و شما هزینه چند برابری برای جک پرداخت کنید.

عرض درب

عرض یا همان پهنای لنگه درب نیز مورد دیگری است که باید در زمان خرید جک پارکینگی به آن اهمیت بدهیم. یک مقدار اولیه و استاندادر برای تمام جک‌ها در نظرگرفته شده است که اگر درب شما کمتر از این مقدار پهنا داشت، خیالتان در انتخاب جک راحت باشد و آن مقدار 1.8 متر است. تقریبا تمام جک‌ها برای چنین طولی در هرلنگه پاسخ‌گو می‌باشند و از نظر بازوهای جک مشکلی پیش نمی‌آید. اما ممکن است در مواردی عرض درب پارکینگ و یا منزل شما بیشتر از این مقدار باشد، در این صورت چه باید کرد. همانطور که گفتیم در قسمت بازوی جک شفت قرار دارد، برای درب‌های بزرگتر باید از شفتهایی با طول بیشتر و همچنین اگر در زمینه کورس سوال شد، از کورس‌هایی 400 به بالا استفاده شود، مانند کورس‌های رنج 400 تا 600.

پس به این نکته توجه کنید که هرچه طول در بیشتر باشد، از جکی با بازوی بزرگتر استفاده کنید، با اینکار در گشتاور اعمالی تغییر ایجاد می‌کنید و باعث می‌شوید که فشار کمتری روی جک‌ها باشد و بازدهی بیشتری را برای شما فراهم کنند.

تعداد تردد روزانه

بسته به نوع کاربری ساختمان شما( مسکونی- تجاری- سازمانی_شخصی- چند واحده و آپارتمانی- کارگاهی) میزان تردد نیز متفاوت است و کاملا مشخص است برای درب پارکینگی که 6 بار در روز باز و بسته می‌شود نسبت به دربی که 60 بار باز و بسته می‌شود موتور متفاوتی نیاز است که در باز و بسته شدن‌های متوالی روان عملکرده و دچار خطا و مشکلات دیگر نشود. پس هرچه تردد بالاتر می‌شود باید از جک قوی‌تر و مناسب تر برای باز و بسته شدن‌های بالا استفاده کرد. در تردد‌های پایین جک‌های الکترونیکی جواب می‌دهد اما برای تردد‌های بالا مانند سازمان‌ها، مجتمع های مسکونی و … بهتر است از جک‌های هیدرولیکی قوی استفاده شود. این جک‌ها هم وزن درب بالاتری را تحمل می کنند و هم در تردد بالا عملکرد مناسب‌تری دارند.

 

نکات مهم خرید جک پارکینگ ، جک درب پارکینگ
نکات مهم خرید جک پارکینگ ، جک درب پارکینگ

 

در کنار سه مورد اصلی که در بالا ذکر شد موارد دیگری هم هست که باید به آنها اهمیت بدهید، از جمله تعداد ریموت فابریک است. شما در زمان خرید اگر برای یک درب‌ تعداد افراد بالایی نیاز به ریموت دارند، حتما این مورد را در نظر بگیرید و از فروشنده، ریموت‌های فابریک را تهیه کنید. مورد بعدی در زمان نصب حتما همراه جک پارکینگ، درخواست کنید که قفل برقی روی درب نصب شود، چرا که هم امنیت بالایی ایجاد می‌کند و هم در اثر تکان و ضربه، نیروی کمتری به بازوی جک‌ها منتقل می‌شود.

در کنار تمام نکات دقت کنید که از بهترین متخصصان برای نصب جک اتوماتیک پارکینگی خود استفاده کنید. چرا که ذره‌ای خطا در نصب، باعث می‌شود تمام نکاتی که در نظر گرفته‌اید بی‌فایده باشد و مشکلات فنی وخسارتی به درب و جک شما وارد شود.

مزایای استفاده از جک درب‌های اتوماتیک ریموتی

در مورد سیستم و عملکرد جک‌های اتوماتیک درب‌های پارکینگی صحبت کردیم، اما سوالی که مطرح می‌شود این است که چرا باید از این جک‌ها خرید؟ و اینکه چه مزایا و امکاناتی را برای ما فراهم می‌آورند. در ادامه با ما همراه باشید تا تعدادی از مزایا و تاثیرات این جک‌های اتوماتیک را بررسی کنیم.

تنوع در طرح و زیبایی ظاهری

استفاده از جک‌های پارکینگی محدودیتی از نظر نوع درب ایجاد نمی‌کند و شما بسته به شرایط ظاهری ساختمان خود هر درب با هر طراحی را می‌توانید استفاده کنید و این جک‌ها در پشت آن به زیبایی و به صورت اصولی نصب می‌شوند. پس خللی در ظاهر ساختمان و محیط شما ایجاد نمی‌کنند. اما در کرکره برقی شما این تنوع را ندارید و محدود به یک سری تیغه مشخص هستید. پس از این نظر جک‌های اتوماتیک بهتر از درب‌های کرکره‌ای ظاهر می‌شوند.

تنوع در کیفیت و قدرت

جک‌های اتوماتیک گستره وسیعی از عملکرد را ارائه می کنند و همچنین برند های معتبر اروپایی  در کنار برندهای داخلی دسترس است. اینکه شما بسته به نوع درب، در هر ابعاد و وزنی توانایی انتخاب یک جک اتوماتیک پارکینگی را داشته باشید و نیاز نباشد ابعاد درب مورد نظر را تغییر بدهید یکی از مزیت‌های ویژه‌ جک‌های اتوماتیک پارکینگی می‌باشد.

مجهز بودن به سیستم خلاص کن و باز و بسته شدن راحت در زمان نبود برق

یکی از مشکلاتی که در مورد جک‌های اتوماتیک پارکینیگی و درب های کرکره‌ای مطرح می‌شود، بحث قطعی برق می‌باشد. زمانی که برق قطع شود باید درب در سریع‌ترین زمان ممکن به صورت دستی باز یا بسته شود. در مورد جک‌های اتوماتیک این اتفاق به راحتی و با یک سیستم خلاص کننده انجام می‌شود. وقتی شما از سیستم خلاص کننده استفاده کنید، درب به راحتی مانند سایر درب‌های معمولی که توسط نیروی انسانی باز و بسته می‌‌شود قابلیت باز و بسته شدن خواهد داشت. اما در مورد کرکره‌های برقی این اتفاق به راحتی نمی‌افتد و حتی اگر کرکره خلاص شود، بالا و پایین کردن آن دشوار است و فکر کنید در طول روز چندین بار مجبور باشید یک کرکره بزرگ را برای حفظ امنیت به صورت دستی بالا و پایین کنید.

قابلیت تردد بالای جک های پارکینگی

جک‌های پارکینگی شرایط تردد بالاتری را نسبت به موتور های کرکره برقی فراهم می کنند، چون هم از موتور‌های قوی‌تر و متنوع‌تری برخوردار هستند و هم نیروی لازم برای باز و بسته کردن درب در راستای محور، کمتر از فشار و نیرویی است که در جهت بالا کشیدن کرکره مصرف می‌شود. پس به هیچ وجه در شرایط سازمانی، ارگانی و اماکن پر رفت و آمد توصیه به استفاده از کرکره برقی نمی‌شود و بهتر است از جک‌های اتوماتیک پارکینگی استفاده شود.

دسترسی به سرعت باز و بسته شدن بالاتر

در جک‌های پارکینگی یک سرعت اولیه و استاندارد در نظر گرفته شده است که به صورت معمول در تمام نصب‌ها رعایت می‌شود. این سرعت به گونه‌ای در نظر گرفته شده است که نه باعث ایجاد ضربه و خطر شود و نه وقت زیادی را از شما را بگیرد و باعث ترافیک تردد پشت درب شود یا مدت زیادی منتظر بسته شدن درب بمانید که خیالتان از امنیت راحت شود. در مواردی حتی اگر کارفرما بخواهد سرعت بیشتری در بسته شدن اجرا شود، نصاب با انجام یک سری تنظیمات به راحتی می‌تواند سرعت را افزایش دهد. در درب‌های کرکره‌ای این امکان فراهم نیست و برای افزایش سرعت از موتور‌های کمکی بهره می‌برند.

بالا رفتن امنیت ساختمان

استفاده از جک‌های اتوماتیک باعث افزایش امنیت پارکینگ مورد نظر می‌شود چرا که تنها کسانی می‌توانند وارد پارکینگ شوند که ریموت درب مورد نظر را داشته باشند، اما زمانی که درب ساده باشد، تردد‌ها بی‌نظم می‌شود.

فراهم شدن ایمنی برای عابرین

شما وقتی منتظر باز شدن  درب هستید بخاطر زمانی که ایجاد می‌شود از سرعت ناگهانی اتومبیل جلوگیری می‌شود و عابران هم از خروج ماشین از پارکینگ باخبر می‌شوند و هم فرصت رعایت و فاصله گرفتن از درب در اختیار آنها قرار می‌گیرد.

ایجاد امنیت در زمان باز و بسته شدن درب

بخاطر استفاده از سنسور‌های متنوع و چشمی در جک‌های اتوماتیک درب پارکینگ، در صورت برخورد با جسم سخت یا حضور مانع، سیستم حرکت درب متوقف می‌شود. این مورد هم از خسارت‌های متفرقه جلوگیری می‌کند و هم از آسیب زدن به شخص یا چیزی جلوگیری می‌شود.

در کنار تمام مواردی که گفته شد، دلایل دیگری چون صرفه‌ جویی در وقت و قیمت مقرون به صرفه نیز به مزیت‌های این جک‌ها می‌افزاید.

 

کلام آخر
نصب جک پارکینگ با توجه به مزیت های فوق ا لعاده ای که دارد، می تواند انتخاب مناسبی برای استفاده در پارکینگ های عمومی و یا حتی شخصی باشد که فرد با به کار بردن این قابلیت ها و همچنین ویژگی های منحصربفرد این جک، می تواند بسیاری از کارها مانند باز و بسته کردن درب را بصورت خودکار و اتوماتیک انجام دهد بدون اینکه هیچ سختی و ناراحتی را تحمل کند و انجام این کار در حد چند ثانیه و با فشردن یک دکمه کوچک به آسانی صورت می گیرد.
البته قابلیت خوب تنظیم دستی برای نصب جک پارکینگ در ارتباط با قطع برق نیز وجود دارد که مسیر را برای شخص راحت تر می کند و او را از سردرگمی آمدن برق و بسته شدن خودکار درب رها می بخشد و این امکان را به فرد می دهد که او به صورت دستی، کار باز و بسته کردن درب را انجام داده و به کارهای دیگر خود رسیدگی کند. مجموعه جک پارکینگ تمام سعی خود را به کار برد تا نکات مفید و با اهمیت درباره جک پارکینگ را به مخاطبان عزیز ارائه دهد و امیدوار است که نکات ذکر شده، موردپسند واقع شود.

 

سوالات متداول نصب جک درب پارکینگ

 

قیمت نصب جک درب پارکینگ چقدر است؟

هزینه اجرت نصب جک درب بسته به نوع ایرانی و یا خارجی بودن جک و البته متفاوت است. قیمت نصب کامل جک پارکینگ بین 550 تا 750 هزار تومان است. ریز هزینه ها و لیست کامل قیمت نصب در سایت توضیح داده شده.

 

آیا جک درب و ملزومات آنرا خودمان باید تهیه کنیم؟

خیر. تهیه، نصب و راه اندازی 0 تا 100 انواع جک های پارکینگی توسط متخصصین پرشین در انجام میشود. ولی در صورت دلخواه میتوانید هر کدام از موارد را خودتان تهیه کنید.

 

نصب جک درب چقدر زمان میبرد؟

زمان مورد نیاز برای نصب معمولا بین 4 الی 5 ساعت میباشد، البته این زمان بسته به جای نصب جک متفاوت است.

 

 

نصب و سرویس جک درب پارکینگ شرق تهران

نصب و تعمیرات حرفه ای و سرویس انواع جک های بازویی و ریلی درب اتوماتیک پارکینگ (انواع جک های الکتروموتور و هیدرولیک) تمامی برندها،ریموت کنترل و مدار فرمان،نصب و تعمیرات کرکره برقی اتوماتیک در تهران.

تعمیر و سرویس انواع جک درب پارکینگ در محل در کوتاه ترین زمان و با کیفیت عالی توسط تیم مجرب پرشین دُر بصورت تمام وقت.

با ما تماس بگیرید:

09120779513  –  09128587636

 

پشتیبانی تلگرام: t.me/mortaazaa

اینستاگرام پرشین دُر: persian.door.paitakht

 

 

8 پاسخ

  1. با سلام و درود
   دوست گرامی در این صفحه فقط راجب سوالات نصب جک پارکینگ و قیمت نصب و … کامنت بگذارید.
   با تشکر

 1. سلام وقت بخیر درب حياطم بعل دیوارها واسه نصب جا ندارد، دیوارها مال همسایه است آیا می‌شود این جکها را از بالای
  درب واسه چارچوب پروفیل نصب کرد ؟

  1. سلام و درود
   معمولا برای نصب جک درب ،بسته به نوع جک و طریقه نصب حدودا فضایی 30-40 سانتی‌متری پشت درها نیاز است
   و اگر فضا نباشد باید نصب معکوس انجام شود
   برای مشاوره و کارشناسی بهتر میتوانیم کارشناس به محل پروژه اعزام کنیم

  1. سلام و درود
   خیر، همشون نه
   ولی میشه با اضافه کردن یک رله انجامش داد
   برای توضیحات بیشتر در رمینه باز کردن جک درب پارکینگ با آیفون تصویری تماس بگیرید

 2. با سلام
  درب کوچه ما دو لنگه است دو طرف کوچه دیوار است . بر روی هر لنگه درب یک درب آدم رو هم وجود دارد
  لنگه درب ها با جک باز و بسته می شوند
  درب‌های آدم رو با جک آرام بند دارد که درست کار نمی کنند می خواهیم به جای جک های آرام بند از جک برقی استفاده کنیم . برای اینکه بین باز و بست درب بزرگ و کوچه تداخل نشود چه کنیم یعنی اگر درب آدم رو باز باشد و ریموت درب اصلی را بزنیم درب کوچک که باز است به دیوار می خورد

  1. سلام و درود
   با گذاشتن دو عدد میکروسوییج یکی در حالت نرمالی باز و یکی در حالت نرمالی بسته میشود مشکل را حل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *