نصب و سرویس انواع جک پارکینگ و کرکره برقی

ساخت ریموت یدک درب پارکینگ

دسته بندی مطالب

آخرین نوشته ها

ارسال پیام

درخواستی دارید؟

"*" indicates required fields

ریموت یدک درب پارکینگ

فهرست کامل این نوشته

4.6/5 - (54 امتیاز)

تقریباهمه فعالیت های حمل ونقل به صورت ماشینی صورت می پذیرند. برای اکثر کارهایی که در داخل منزل انجام می شود جایگزین های مناسبی پیداشده است. ازجمله دستگاه هاي غذا ساز، ابزارهای برقی تمیزکاری مثل جاروبرقی و غالب بر همه آن ها ابزارهای الکترونیکی می باشند که به صورت اینترنتی بسیاری از فعالیت های روزمره ما را انجام می دهند. اکثر ابزارهای الکترونیکی به وسیله کنترل از راه دور راه اندازی و تنظیم می شوند.  ریموت یدک درب کنترل ها اکثر فعالیت های ما را به سادگی هرچه تمام تر و با فشار دادن یک دکمه حتی بدون جابجا شدن به دقیق ترین شیوه بدون صرف انرژی چندان و هیچ گونه آلودگی صوتی انجام می دهند.

از زمان پیشرفته شدن صنایع، زندگی مردم با تغییر و تحولات بسیاری روبرو بوده است. همان طور که می دانیم بیشتر این تغییر و تحولات به نفع رفاه و آسایش زندگی عموم بوده . اگرچه در اوایل این رفاه و آسایش فقط قشر ثروتمند جامعه را دربر می گرفت اما به مرورزمان شرایط موردنیاز برای اکثر افراد جامعه فراهم شد. امروز بیشتر فعالیت های روزمره مردم به کمک دستگاه ها و ابزارهای مکانیکی و با کمترین دخالت دست صورت می گیرد. بیشتر فعالیت های تولیدی در کارخانه ها و شرکت ها به سمت ماشینی شدن حرکت کردند و اکثرشان به وسیله دستگاه های اتوماتیک انجام می شوند.

ریموت کنترل چیست
ریموت کنترل چیست

ریموت کنترل

ریموت کنترل ها ابزارهای کوچک هستند که به صورت وایرلس و بی سیم و از راه دور فعالیتی مکانیکی را بدون وقفه عملی می کنند.

چند کاربرد ریموت کنترل

در ادامه یکی از کاربردهای مطرح ریموت کنترل ها را باهم بررسی می کنیم. از ریموت کنترل ها برای تنظیم ابزارهای الکترونیکی ازجمله تلویزیون، پروژکتور، کولر، تنظیم نور و بسیاری از کار های دیگر استفاده می شود. دسته ی دیگر از ریموت ها که امروز کاربرد گستره ای پیداکرده اند برای تنظیم باز و بسته کردن جک های پارکینگی و کرکره برقی مورداستفاده قرار می گیرند. این دسته از ریموت ها که برای اولین بار توسط دو دانشمند آمریکایی طراحی شدند باز و بسته شدن درهای پارکینگ و منازل مسکونی را به صورت خودکار و بدون دخالت دست انجام می دهند.

قالب کلی عملکرد ریموت کنترل های جک پارکینگ

قالب کلی کار ریموت جک پارکینگ از یک ترانسپورتر یا انتقال دهنده و یک ریسیور یا گیرنده ی دستور تشکیل شده است. سیستم انتقال دهنده ی دستور که اغلب بلوتوثی می باشد، پیام موردنظر را به گیرنده تعبیه شده روی در می فرستد. گیرنده با دریافت کردن این پیام دستور موردنظر را عملی کرده و جک در را مجبور به باز و بسته کردن می کند.

ریموت کنترل یدکی چیست؟

امروزه در هر خانواده تقریباًهمه ی افراد ماشین دارند و یا در صورت لزوم و نیاز رانندگی می کنند. این امر باعث شده است تنها یک عدد ریموت بازکننده ی در برای کلیه ی اعضای خانواده کافی نباشد. هر جک بازکننده ی درب پارکینگی دارای یک ریموت اصلی و فابریک می باشد که به صورت اختصاصی برای باز و بسته کردن همان در و عملکرد همان جک طراحی شده است. ریموت های بلوتوثی بیشترشان از فرکانس Hz315 هرتز تبعیت می کنند اما تعداد کمتری از نمونه هایی با فرکانس 413Hz هرتز نیز وجود دارند. فرکانس اکثر ریموت جک های پارکینگی یکسان هستند تا با ابزارهای دیگر کنترل از راه دور اشتباه گرفته نشوند. جالب است بدانید آنچه باعث اختلاف دو ریموت کنترل از یکدیگر می شود طول موج فرکانس آن می باشد. هر ریموت کنترل جک دارای طول موج مختص به خود می باشد که به صورت اختصاصی برای همان جک طراحی شده است و مانند یک اثرانگشت یا بارکد عمل می کند.

ریموت درب پارکینگ جکي
ریموت درب پارکینگ جکي

درب های پارکینگ جکي

درب های جکی پارکینگ برای راحتی کار مردم طراحی شده اند. این درب ها همان طور که گفته شد به وسیله ی یک جک تک یا دو تیکه که در پشت درب قرار می گیرد و عمل باز و بسته کردن آن را انجام می دهد، عمل می کنند. یکی از ویژگی های این جک ها در زمان های قطع برق، وجود حالت خلاص می باشد. با قرار دادن در این حالت درب به وسیله ی دست قابل باز و بسته شدن می باشد. البته در شرایط نداشتن برق، اکثر جک ها مجهز به سیستم UPS يا منبع انرژی تمام وقت می باشند تا در زمان قطع برق نیز کار باز و بسته کردن در را به طور موقت برایمان فراهم کنند.

مراحل کپی کردن ریموت کنترل جک پارکینگ

برای ساختن ریموت یدک درب پارکینگ چند مرحله وجود دارد. این مراحل باید برای کپی کردن و ساخت ریموت به طور کامل رعایت شود. برای درست کردن ریموت کنترل جک پارکینگ، قبل از هر چیز نیاز به ریموت کنترل اصلی شرکتی و فابریک می باشد. طول موج تعبیه شده بر روی ریموت کنترل اصلی مهم ترین گزینه برای ساخت ریموت یدک می باشد. ریموت کنترل های جک پارکینگ و کرکره برقی ها دارای چهار کلید اصلی که معمولاً برای باز و بسته کردن، توقف و قفل کردن جک مورداستفاده قرار می گیرند تشکیل شده است. نحوه ی نام گذاری کلیدها به صورت عدد (1234) یا با حروف لاتین (ABCD) می باشد. برای کپی برداری از ریموت کنترل اصلی باید از ریموت کنترلی استفاده شود که فرکانس مشابه با ریموت کنترل اصلی دارد. برای مثال اگر ریموت اصلی دارای فرکانس 413Hz هرتز است، نمونه ی ریموت موردنیاز برای کپی نیز باید از همان نوع فرکانس باشد. معمولاً فرکانس ریموت در داخل ریموت نوشته شده است که با باز کردن قابل مشاهده است اما راه حل های دیگری نیز ازجمله دستگاه تعیین فرکانس وجود دارند که با عمل کردن هرکدام از دکمه های کنترل در مجاورت آن ها، فرکانس را برای ما مشخص می کنند.

در ادامه براي تهیه ی ریموت کنترل هم فرکانس چند مرحله ی کپی ریموت را انجام می دهیم. هر ریموت کنترل جک پارکینگ دارای یک آنتن می باشد، آنتن ریموت اصلی را در روبروی ریموت یدک درب قرار می دهیم. تک تک دکمه های را که می خواهیم در ریموت یدک عملکردی داشته باشند هم زمان با کلیدهای ریموت اصلی به مدت چند ثانیه فشار می دهیم. اگر دقت کرده باشید یک چراغ بر روی هر ریموت تعبیه شده است که در هنگام فشار دادن هر کلید روشن خاموش می شود. کلید هر دو کنترل را تا زمانی نگه می داریم که چراغ های هر دو ریموت علامت دهند. با این روش وظایف هرکدام از کلیدهای موجود بر روی ریموت کنترل کپی و بر پایه ی ریموت اصلی و مشابه با آن تنظیم می شود.

لازم به ذکر است که کپی برداری تنها برای یک سری از ریموت ها ازجمله ریموت های بلوتوثی قابل انجام است و به این راحتی صورت می گیرد. در مقابل ریموت کنترل های بلوتوثی مدل هایی وجود دارند که به صورت اختصاصی و بدون کپی برداری با کد مختص به خود طراحی می شوند. این نمونه ها اگرچه امنیت فوق العاده بالایی دارند اما به راحتی قابل کپی برداری نمی باشند و برای تهیه کردن یک نمونه ی دیگر از آن ها باید از شرکت سازنده سفارش داده شود تا بر اساس شناسه ی هر ریموت که اختصاصی است ریموت دیگری برای شما تهیه گردد.

خالی کردن (خام کردن) کد ریموت یدک درب پارکینگ

گاهی قبل از استفاده از ریموت یدک و کپی برداری از آن ناچار می شویم اطلاعات قبلی که بر روی ریموت یدک ذخیره شده است را پاک کنیم. برای انجام این عمل تنها از چهار کلید تعبیه شده بر روی ریموت کنترل استفاده می کنیم. برای آماده کردن ریموت جدید در برنامه گیری دو کلید 1 و 2 یا در بعضی کنترل ها دو کلید A و B را هم زمان باهم فشار می دهیم و نگه می داریم تا چراغ ریموت شروع به روشن خاموش کردن کند. اکنون می توانیم کد ریموت کنترل اصلی را بر روی ریموت یدک ذخیره کنیم.

بازیابی کد قبلی ریموت یدک درب پارکینگ

گاهی پس از آماده کردن ریموت برای دریافت کد ریموت اصلی پشیمان می شویم، برای آنکه دورفرمان که برنامه جدید نگرفته است را به همان تنظیمات قبل بازگردانیم، تنها کافی است به جای دو کلید A و B دو کلید C و D و یا به جای دو کلید 1 و 2 دو کلید 3 و 4 را به صورت هم زمان فشار دهیم و نگه داریم. اگر ریموت کد جدید دریافت کرده است برای بازگردانی به تنظیمات قبل باید دو کلید C و D یا 3 و 4 را باهم فشار دهیم.

ریموت درب پارکینگ
ریموت درب پارکینگ

کلام آخر

فرض کنید هر دفعه که از محیط کار به منزل بازمی گردید مجبور باشید از ماشین پیاده شده و درب را بازکنید، ماشین را داخل بیاورید و دوباره پیاده شده و درب را ببندید. این کار آن چنان دشواری نیست اما مسلماً وقتی در ماشینتان نشسته اید و در سرمای زمستان، هوای برفی و بارانی یا حتی گرمای طاقت فرسایی تابستان با فشار دادن فقط یک دکمه از داخل اتومبیل به راحتی در برایتان بار می شود، بسیار دل نشین تر و لذت بخش تر است. ابزار های زیادی در دنیا وجود دارند که شاید تکنولوژی آن چنان پیشرفته ای نداشته باشند اما خیلی از فعالیت های روزمره ی ما را آسان تر کنند. ریموت کنترل های جک درب پارکینگ نمونه ای بارز از این تکنولوژی ها هستند. لازم است بدانید کپی برداری از ریموت های کنترل جک پارکینگ کاری نه چندان دشوار است و در اکثر موارد توسط شخص شما قابل انجام است تنها در موارد اندک لازم به مراجعه به متخصص می باشد.

همچنین اگر در زمینه ی  ریموت یدک درب پارکینگ سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم پشتیبانی jakeparking در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

برچسب های این مطلب:

اشتراک گذاری این نوشته در:

فیس بوک
تلگرام
واتس اپ

3 پاسخ

 1. سلام کپی از ریموت پرشین کد مخصوص دارد یا از خود ریموت اصلی استفاده میشه وخراب نمیشه دستکاری بشه
  متشکرم

 2. با سلام سوالی داشتم لطفا راهنمایی فرمائید آیااز روی موتور بالابر کرکره می توان ریموت ساخت؟ چون یکی زنگ در منزل مار زدند و گفتند که کد کرکره را چک می‌کنیم واشتباها بچه ها بدون اینکه بشناسند در را باز کردند و حالا نگرانم که نکنه ریموت تهیه کنه وسر فرصت جهت دزدی استفاده کند.

  1. سلام
   نه فکر نکنم اینها بیشتر ترفندهای بچه های تبلغات که اینو میگن شما در باز کنید تا بیان داخل برچسب تبلیغاتی بجسبونن.
   باز هم برا احتیاط میتونید یک بار ریست و کد دهی مجدد ریموت انجام بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *