نصب و سرویس انواع جک پارکینگ و کرکره برقی

انواع دوربین مدار بسته

دسته بندی مطالب

آخرین نوشته ها

ارسال پیام

درخواستی دارید؟

"*" indicates required fields

انواع دوربین مدار بسته

فهرست کامل این نوشته

امتیاز دهید post

اهمیت انواع دوربین مدار بسته در مکان های مختلف به حدی بالاست که اگر به مراکز تجاری، مسکونی و حتی مدارس دوربین مداربسته نصب شود، وسوسه دستبرد و سرقت تا حدود زیادی کاهش خواهد یافت. دوربین ها علاوه بر جنبه امنیتی و کاربری بسیار مهم، ظاهر لوکسی نیز به مکان مورداستفاده خود می دهند.

با نصب دوربین در یک مکان، ساکنین و افراد موجود در مکان موردنظر، حس امنیت و آرامش بیشتری تجربه خواهند کرد. این احساس امنیت مخصوصا در زمان هایی که افراد دور از خانه و مکان موردتوجه خود هستند نیز بیشتر خواهد شد. برخی از انواع دوربین مدار بسته حتی امکان کنترل و از دسترسی از راه دور را دارند که به نظر می رسد یک قابلیت بسیار مهم و قابل اهمیت است.

طبق آمارهای به عمل آمده وجود انواع دوربین مداربسته باعث می شود تا حس سرقت در سارقین تا حدود بسیار زیادی کاهش یابد. چراکه دقیقا طبق همان آمار ذکرشده، سارقین، مراکز و مکان هایی را برای سرقت انتخاب می کنند که امنیت زیادی ندارد و هیچ گونه تجهیزات ردیابی در آن ها استفاده نشده است.

با مقدمه های ذکرشده در مطالب بالا قصد داریم تا به انواع دوربین های مداربسته اشاره کنیم و درخصوص این موضوع اطلاعات مفید و کاربردی به مخاطبان عزیز انتقال دهیم،

معرفی انواع دوربین مدار بسته
معرفی انواع دوربین مدار بسته

انواع دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته بر اساس ساختار، بدنه و نوع تکنولوژی به انواع مختلفی تقسیم می شوند که ما در این مطلب قصد داریم به طور مفصل در ارتباط با نوع تکنولوژی این دوربین ها، اطلاعا مفیدی به شما ارائه دهیم.

دوربین بولت، دورین دام، دوربین باکس، دوربین چشم ماهی و دوربین های مینیاتوری تقسیم می شوند.

دوربین مداربسته بولت

به نظر می رسد مهم ترین قابلیت دوربین های بولت BULLET  ضدآب بودن آن ها باشد. این دوربین ها در شب، دید بسیار بالایی دارند. کارایی دید در شب دوربین های بولت در زمان خاموش شدن تمام نور موجود در مکان فعال خواهد شد. در این صورت سنسورها تشخیص خاموشی داده و به طور خودکار اقدام به شروع فعالیت خواهند نمود.

در این شرایط ممکن است دستبردهایی به مکان موردنظر وار شود که چشم غیرمسلح قادر به شناسایی موقعیت و اوضاع نباشد در این لحظه انواع دوربین مدار بسته بولت وارد عمل شده و لحظه های مهم را ثبت خواهند کرد. نوجه به این نکته نیز ضروری است که این دوربین ها کیفیت بالای خود را مدیون تعداد  LEDهای به کار رفته در آن ها می دانند.

دوربین های بولت، خود انواع مختلفی دارند، این تفاوت در نوع زوم موجود در داخل این دوربین هاست. لنز وریفوکال بزرگنمایی و قابلیت های بسیار مطلوبی دارند. در نوع لنز ثابت دوربین بولت، زاویه دید بدون تحرک است یعنی دوربین در جایی که نصب شده امکان حرکت کردن ندارد البته در این نوع لنزها، امکان زوم و بزرگنمایی هم موجود نیست. در نهایت دوربین های موتورایز که همانند نوع وریفوکال، بزرگنمایی بالایی دارند و این کار از طریق موتور تعبیه شده در آن انجام می گیرد.

 

جنس دوربین بولت
جنس دوربین بولت

جنس دوربین های بولت از نوع فلزی است که کیفیت آن را تا حدود بسیار زیادی بالا برده است. دوربین های بولت در هر نوع شرایط جوی، مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهند. این موقعیت و شرایط می تواند یک هوای برفی و بارانی یا گردوغبار باشد. این دوربین ها، سنسورهای حرکتی و تشخیصی دارند. شرایط ظاهری مطلوب دوربین های بولت باعث می شود که بتوان از این دوربین های در مکان های نامناسب مانند لبه های پشت بام، گوشه های دیوار و مواردی مانند این ها نصب کرده و مورداستفاده قرار دهید.

خاصیت چرخشی برخی از دوربین های بولت باعث می شود که آن ها در مکان های باریک نیز همان کارکرد مطلوبی را داشته باشند که در جاهای وسیع و گسترده دارند. قابلیت چرخشی این دوربین ها، باعث می شود که اگر مکان نصب دوربین را نپسندید بتوانید با استفاده از این قابلیت، زاویه دید را تشخیص دهید.

گاهی اوقات ممکن است زاویه دوربین طوری تنظیم شده باشد که تابش مستقیم نورخورشید مانع از دید فیلم های موجود در آن شود،  ولی نوع ثبت و ضبط اتوماتیک صحنه ها در این دوربین باتوجه به تشخیص نوع فیلمبرداری بسیار واضح و شفاف است. امنیت بالای دوربین های بولت بسیار بالاست و کارایی مفید آن در حفظ حریم خضوضی و شخصی موردتوجه است. دوربین بولت از انواع دوربین مدار بسته بسیار باکیفیت است.

معرفی دوربین دام
معرفی دوربین دام

 

دوربین دام

این دوربین ها با شکل ظاهری که دارند، نام dome  را مختص به خود کرده اند.  Dome  در اصطلاح انگلیسی به معنای گنبد است. غالبا از این نوع دوربین ها برای نصب در مکان های داخلی استفاده می شود. موقعیت نصب دوربین دام در زیر سقف است. این دوربین ها آنالوگ HD  و تحت شبکه هستند. جنس بدنه در دوربین های دام از نوع پلاستیک است، از این رو برای موقعیت های باز و در بیرون از مکان های مسقف کاربر چندانی نخواهند داشت.

فروشگاه ها، ادارات و پارکینگ بهترین مکان برای استفاده از این نوع دوربین هاست.  این نوع دوربین ها نیز خود به دو نوع تحت شبکه و آنالوگ HD  تقسیم می شوند. آنالوگ HD  نسبت به آنلوگ قدیمی کیفیت و عملکرد بالاتری دارند. دوربین های تحت شبکه نیز، قابلیت تشخیص چهره، شمارش افراد و سنسور تشخیص حرارتی دارند. این دوربین ها دید در شب بسیار قدرتمندی دارند.

البته می توان گفت این قابلیت در اکثر دوربین های مداربسته وجود دارند و تنها تفاوت در میان آن ها به لنز و کیفیت و تعداد آن ها بستگی دارد. تکنولوژی EXIR  موجود در برخی دوربین های مداربسته قدرت بیشتری از نوع IR  دارد. لنز دوربین های دام نیز دو نوع وریفوکال و ثابت است. (در مورد این دو مورد در مطالب قبلی توضیح داده شده است.) کیفیت تصویر در دوربین های دام از حدود 2 مگاپیکسل تا 12 مگاپیکسل متفاوت است.

معرفی دوربین باکس
معرفی دوربین باکس

دوربین باکس

از این دوربین ها با عنوان دوربین صنعتی نیز یاد می شود. لنز موجود در این دوربین ها اهمیت بسیار زیادی دارد. اهمیت لنز در این دوربین به خاطر نصب مجزا و جداگانه آن هاست. همین یک دلیل باعث شده است که کیفیت و همچنین وضوح تصویر در دوربین های مداربسته بیشتر باشد و از آن در زمینه های تخصصی استفاده شود. اگر تصویربرداری و فیلمبرداری در وضعیت و شرایط بسته موردتوجه باشد از دوربین های باکس استفاده می شود..

این نوع دوربین بدنه ضدآبی ندارند و برای نصب در فضاهای بیرونی و بدون مسقف باید از محافظ مناسبی بهره مند شوند. جنس بدنه مورداستفاده در دوربین های باکس از نوع فایبرگلاس یا پلاستیک است. تصویربرداری برای مکان های کم نور از قابلیت های مهم این نوع دوربین است. لنزها در دوربین باکس مدل CS  و C  دارند که باید در زمان خرید به انتخاب هر کدام از این موارد دقت کافی داشته باشید.

 

دوربین چشم ماهی

از انواع دوربین مدار بسته می توان به این دوربین ها اشاره کرد که  در سوله ها و سالن های بسیار بزرگ استفاده می شود. در یک فضای گسترده دریافت تصویر از زوایای مختلف از طریق این نوع دوربین بسیار پرکاربرد است. با استفاده از دوربین چشم ماهی نیاز به استفاده از چند دوربین از بین رفته و فقط این نوع دوربین تمام مناطق را پوشش می دهد. به عبارتی پشتیبانی 360 درجه از قابلیت های مهم دوربین است. البته بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که دوربین چشم ماهی فاقد هر نوع قابلیت دید در شب است.

در مکان های کم نور نمی تواند کارایی بالایی داشته باشد. ارتفاع نصب این دوربین ها باید در حدود سه متر باشد تا بتواند تصاویر خوب و مطلوبی ارائه دهد. محیط های بیرونی و ارتفاعات بسیار بالا و بسیار پایین برای نصب دوربین چشم ماهی مناسب نیستند. فاصله کانونی کم در لنز دوربین چشم ماهی، باعث شده است که این دوربین بای تصویربرداری مطلوب به نور بیشتری نیاز داشته باشد.

اگر مکان نصب این دوربین هم سطح باشد، قابلیت ثبت تصاویر در زوایای مختلف را دارد. اگر به این نکته توجه نشود، ممکن است، زاویه مناسب برای ثبت تصاویر از دست برود. یعنی در حالت کلی این دوربین ها همانقدر که نیاز به دوربین های چندگانه را مرتفع می کنند به همانقدر نیز، باعث می شوند که تصاویر و نتیجه متناسب حاصل نشود. پس توجه به فراهم کردن موقعیت و شرایط مطلوب برای این دوربین نیاز است تا بتواند انتظارات فرد را به بهترین شکل ممکن برطرف کند.

 

معرفی دوربین های مینیاتوری
معرفی دوربین های مینیاتوری

دوربین های مینیاتوری

همان طور که از نام این دوربین ها پیداست، اندازه و شکل ظاهری کوچکی دارند که برای مشاهده تصاویر غیرمحسوس در مکان های مختلف از این دوربین ها استفاده می شود. لنز موجود در این دوربین ها بسیار ظریف و کوچک است. کیفیت تصویربرداری در این دوربین ها در حد متوسط است.

این نوع دوربین ها فاقد قابلیت دید در شب هستند. قابلیت فیلمبرداری در نورهای کم نیز از وظایف این دوربین ها نیست. پس برای به دست آمدن نتیجه مطلوب باید نور مناسبی برای این دوربین ها فراهم شود. لنز دوربین های مینیاتوری همیشه ثابت است و از اندازه 2.8  میلی متری برخوردارند.

کلام آخر

اگر افراد مدارک و استدلا های قدرتمند و مستحکم برای ثابت کردن ادعای خود مبنی بر به سرقت بردن اشیا و لوازم ارزشمند خود داشته باشند، پروسه در اختیارگرفتن اشیا و لوازم سرقت رفته در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد شد. حتی ارتباط گیری با ماموران مرتبط با این موضوع نیز در نهایت سرعت انجام خواهد شد.

پس وجود انواع دوربین مدار بسته علاوه بر طی مدت زمان کوتاه برای تشخیص سارقان، موجب از بین رفتن حدس و گمان های مخرب نیز خواهد شد که شاید با ادامه این فرضیات ضررهای مختلف از جمله هتک حرمت نیز مرتفع شود.

این دوربین ها علاوه بر ثبت تصاویر، قادر به ظبط صدا و موارد مهم دیگر خواهدشد که ممکن است سرنخ های مفیدی به افراد پیگیر ماجرا باشند. قابلیت خوانش پلاک در ورودی و خروجی مکان های موردنظر نیز از قابلیت های مهم این دوربین هاست که به بررسی افراد وارد و خارج شده از یک مکان شلوغ و پرتردد می نماید تا در مواقع ضروری بتواند مشکلات افراد موجود در آن مجتمع و مراکز را برطرف نماید. پس باتوجه به موارد ذکر شده به اهمیت انواع دوربین مدار بسته پرداخته شد تا افراد با آگاهی بیشتری نسبت به نصب این دوربین ها اقدام کنند.

همچنین اگر در این زمینه سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم پشتیبانی پرشین دُر در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

برچسب های این مطلب:

اشتراک گذاری این نوشته در:

فیس بوک
تلگرام
واتس اپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *