نصب و سرویس انواع جک پارکینگ و کرکره برقی

تعمیر جک پارکینگ زومر

دسته بندی مطالب

آخرین نوشته ها

ارسال پیام

درخواستی دارید؟

"*" indicates required fields

2

فهرست کامل این نوشته

5/5 - (23 امتیاز)

جک های زومر، کاربردی ترین  جک ها برای درب های پارکینگ و درب های برقی می باشد. زیرا امروزه برای اکثر جایگاه های پارکینگ خانه ها و آپارتمان ها و مکان های دیگر از درب های برقی استفاده می کنند و اما جک زومر بهترین وسیله و باتری برای در های پارکینگ و …. می باشند.شاید شما هم انتخاب کرده باشید از جک های پارکینگ زومر استفاده کنید و همچنین تعمیر موتور جک زومر و نحوه نصب جک برقی زومر، یکی از سوال های شما هم بوده باشد زیرا استفاده صحیح و اطلاع از درب های جک زومر و درب های پارکینگ زومر باعث می شود بتوانید مورد درستی را انتخاب کنید. در ادامه به نصب جک برقی زومر و جک پارکینگ زومر و همچنین مزایا و انواع جک زومر  می پردازیم.

معرفی جک درب زومر

در بررسی و معرفی جک های درب زومر می توان به پرکاربردی و با کیفیت بودن آن ها اشاره کرد. جک زومر شامل درب های پارکینگ و درب های برقی خانه ها می شود. و امروزه استفاده از جک درب زومر برای درب های برقی و پارکینگ بسیار مناسب می باشد. پس می توان گفت استفاده از جک زومر برای درب ها بسیار کاربردی است.

و اما جک های زومر انواع و اقسام مختلفی دارند. می توان گفت نسبت به سالم ماندن  درب های جک زومر و کاربرد بالای آن که در روزمره  می تواند بسیار مورد استفاده قرار بگیرد، استفاده از آن ها برای درب مکان های پارکینگ و یا درب های خانه ها پیشنهاد می شود. از نظر تعمیرات  درب های جک زومر به راحتی و سادگی تعمیر می شوند. این جک ها یکی از گزینه های مورد توجه و اصلی برای انتخاب این نوع درب ها می باشد.

 جک درب زومر پارکینگ
 جک درب زومر پارکینگ

تعمیر جک زومر

 

تعمیر جک پارکینگ یکی از مسائل مهمی است که طی مدتی ممکن است اتفاق بیفتد. اما دانستن چگونگی تعمیر جک های پارکینگ زومر SOMMER می تواند باعث شود، بدانیم بعد از برخورد با این مشکل از چه راهی مشکل این درب های پارکینگ را حل کنیم. در ادامه به مسائلی که ممکن است هنگام خرابی جک درب های زومر اتفاق بیفتد اشاره کرده ایم.

خطای چشمی درب های پارکینگ (فتوسل زومر)

ممکن است در شرایطی چشمی جک پارکینگ بین درب از کار افتاده و با مشکل مواجه شود. و در این شرایط چراغ ال ای دی قرمز رنگ در سمت راست بالای مدار ها روشن می شود و طبق اقدامات و بررسی های لازم ما باید این چراغ را خاموش کنیم. در مرحله اول باید فیوز 24 ولت را چک کنیم و در صورتی که سوخته باشد نیاز به تعویض دارد و در اغلب موارد ممکن است این مشکل پیش بیاید. اما در صورتی که مشکل برطرف نشد باید یک رشته تقریبا نازک و یک جامپر بین ترمینال های 17و 18 قرار دهیم.

و اما بعد از خاموش شدن چراغ قرمز ال ای دی می توان دو مسئله را در نظر گرفت:

به احتمال زیاد چشمی درب سوخته و نیاز به تعویض دارد. اما یک سوال ممکن است برای شما پیش بیاید که اگر با قرار دادن جامپر هنوز هم چراغ قرمز ال ای دی خاموش نشده است باید بیان کرد که مدار کنترل این قسمت با مشکل مواجه شده و باید مدار کنترل یا فرمان درست شود.

 

چشمی درب های پارکینگ
چشمی درب های پارکینگ

مشکل میکروسوئیچ های روی جک

میکروسوئیچ های نصب بر جک زومر درواقع میزان و اندازه باز و بسته شدن درب های پارکینگ را تنظیم می کنند. و شما می توانید خود آن را تنظیم و اندازه کنید. محل قرارگیری این میکروسوئیچ ها در بدنه ی جک زومر و جلوی آن، قرار گرفته است. درواقع برای تنظیم این میکروسوئیچ ها می تواند با استفاده از چرخش پیچی که درون این سوراخ قرار گرفته، اندازه و میزان باز و بسته شدن درب توسط جک ها را تنظیم نمایید. و در مواقعی ممکن است با تنظیم ما از چرخش پیچی این جک ها، موتور برعکس عمل کند و یا تنظیم ما هیچ تاثیری نداشته باشد به احتمال زیاد باید مدار میکروسوئیچ ها تعویض گردد.

 رفع مشکل میکروسوئیچ
رفع مشکل میکروسوئیچ

 

اختلال و تعمیر موتور جک زومر

طبق موتور های دیگر این موتور جک هم دارای یک آرمیچر و دو ذغال بر آن می باشد. و سپس بعد از مدتی استفاده از درب ها این ذغال ها تمام می شوند. به این روش و دلیل باید موتور و یا ذغال ها تعویض گردد. این مورد هم می تواند یک اختلال باشد برای مشکل درب های پارکینگ جک زومر که توجه به این مورد هم تا حدودی قدرت و کیفیت درب های پارکینگ را افزایش می دهد. پس سعی کنید حدودا چند وقت یکبار به تعویض این وسیله ها دقت کنید.

 

اختلالات قفل برقی

و البته دیگر مورد مهمی که قابل توجه است نصب و تنظیم یک قفل برقی بر روی جک های برقی زومر، بسیار پر کاربرد تر و صحیح تر است. اما به دلیل ولتاژی که به مدار جک زومر از قفل مورد نظر می آید حدود 24 ولت می باشد. که همین دلیل باعث می شود انواع قفل برقی مثل سیزا و ویرو که نزدیک 12 یا 13 ولت می باشند اتصال های قفل را دچار مشکل کنند. پس بهترین گزینه و راه حل این است که بین ترمینال های 10 الی 26 یک مقاومت های گچی 5 یا 6 اهم قرار دهیم. و همچنین خروجی قفل برقی را از 25 یا 26 بگیریم.

 

مزایای جک های زومر

 

و اما مزایای جک زومر یکی از گزینه هایی می باشد که در بررسی اول آن ها به چشم می آید. در واقع باید گفت جک های زومر با ویژگی آسان تر و مجهز تری که نسبت به بقیه موارد ها دارند بسیار مناسب برای درب ها می باشند و قدرت عملکرد بهتری را اجرا می کنند. برای مثال انواع و اقسام ای جک ها مواردی را مانند مولد سازنده نیرو، مرکز کنترل، ریموت قابل کنترل و قفل برقی و پایه ها و قفل مکانیکی و مجهز را دارا هستند. و حایز اهمیت است که این جک ها موتور های قوی و تنظیم کننده و ویژه دارند. در یک کلام قابل گفتن است که در هر زاویه ای امکانات و ویژگی های مثبت این جک ها قابل توجه هستند و باعث می شود این نوع جک طرفداران بسیاری داشته باشد. از مزایای دیگر جک های زومر می توان اشاره کرد به اینکه قابلیت اتصال به باتری پشتیبان را دارند در شرایط نبود برق شما به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. پس پیشنهاد ما بر این است طبق اثرگذاری و ویژگی های مهم جک های زومر می توانید با خیال راحت از مزایای آن مطمئن باشید و از آن استفاده کنید.

 

انواع جک های زومر

 

اما شاید شما هم بخواهید انواع و اقسام جک زومر را بشناسید که خرید بهتری در این مورد داشته باشید:

  • جک اتوماتیک بازویی زومر
  • جک اتوماتیک زیر سقفی زومر
  • موتور ریلی درب اتوماتیک زومر
  • جک کف گرد زومر

 

جک ریلی زومر
جک ریلی زومر

نحوه نصب جک برقی زومر

درواقع در مرحله ی اول نصب جک برقی ها باید پایه های آن را نصب کنید و نکته ی مهم این است که باید به ابعاد این پایه در هنگام نصب توجه کنید.سپس بعد از نصب و تنظیم پایه ها می بایست جک ها را به آن اتصال دهید و هنگام نصب و جوش دادن پایه ها به مقداری که می خواهید درب ها را باز کنید و دقیقا همان قسمت سعی کنید پایه ها را به ارامی جوش دهید. نکته مهمی که باید در نصب جک برقی بیان کرد دقت به اندازه و ابعاد به طور مساوی است که در جوش دادن پایه ها مورد توجه است. و در آخر از اینکه سیم های باز و بسته به شکل مساوی و صحیحی تنظیم شده مطمئن شوید.

 

جک برقی زومر درب ها   
جک برقی زومر درب ها

سخن پایانی

 

در این مقاله سعی کردیم به مزایا و عوامل مربوط به نصب و تعمیر جک زومر و انواع آن ها بپردازیم. برای خرید جک های زومر باید بدانید انها انواع مختلفی دارند و شما با توجه به کیفیت خوب و پر کاربرد این جک ها می توانید به خریداری آن فکر کنید. و باید اشاره کرد استفاده از این نوع جک ها برای درب ها بسیار کاربردی هستند و شما هم حتما به یکی از آنها در ابتدای درب خانه هایتان احتیاج دارید.

همچنین اگر در زمینه ی تعمیر انواع جک های درب سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم پشتیبانی پرشین دُر در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

 

مطالعه بیشتر:

www.sommer.eu

www.youtube.com

برچسب های این مطلب:

اشتراک گذاری این نوشته در:

فیس بوک
تلگرام
واتس اپ

2 پاسخ

  1. An intriguing discussion is worth comment. I think that you need to publish more about this subject matter, it might not be a taboo subject but typically people dont speak about these subjects. To the next! Kind regards!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *