نصب و سرویس انواع جک پارکینگ و کرکره برقی

تعمیر جک پارکینگ کینگ

دسته بندی مطالب

آخرین نوشته ها

ارسال پیام

درخواستی دارید؟

"*" indicates required fields

جک درب کینگ

فهرست کامل این نوشته

1/5 - (1 امتیاز)

 

 

تعمیر جک درب کینگ

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده گسترده از ماشین آلات، محدودیت های زمانی و ارزش بالا، شرکت ها به فکر تولید محصولاتی افتاده اند که علاوه بر امکانات رفاهی، کیفیت بالایی را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. جک یا آرام بند درب ساختمان که در بازار به آن جک هیدرولیک درب نیز می گویند، بر روی انواع درب ها مانند درب ورودی منازل یا شرکت ها نصب می شود.جک درب در واقع یک قطعه مکانیکی یا هیدرولیکی است که به بالای درب متصل می شود و برای بسته شدن خودکار درب و برای تسهیل در بسته شدن درب حیاط، منزل و یا درب چوبی ادارات قابل استفاده است. بسته شدن ناگهانی و محکم درب می تواند بسیار تصادفی باشد و یا نبستن درب بعد از رفت و آمد نیز خطرات جدی (سرقت) به همراه دارد. پس برای امنیت ساختمان و محافظت از درب می توانیم با نصب کردن جک نگهدارنده یا همان آرام بند روی درب ورودی ساختمان یا هر درب دیگری نگران خطرات باز ماندن درب نباشید. وظیفه جک ها بستن درب با سرعت کم است. ما در این مقاله قصد داریم شما را با انواع جک، مزایا، تعمیر جک کینگ آشنا کنیم.

 

مزایای جک کینگ
مزایای جک کینگ

مزایای جک کینگ

جک های کینگ در واقع یکی از تجهیزات مکانیکی متصل به بالای درب ها برای بسته شدن خودکار و نرم درب به کار می رود.

مزایا و ویژگیهای جک کینگ عبارتند از:

 • استفاده از جک برای درب باعث افزایش طول عمر قفل و قسمت های مختلف درب می شود.
 • هنگام بسته شدن درب از صدای بلند جلوگیری می کند.
 • استفاده از بهترین مهار مانع از ضربه زدن به در می شود.
 • با نصب روی درب ها می توان از بسته بودن درب اطمینان حاصل کنید.
 • صرفه جویی در مصرف انرژی
 • استفاده از جک همچنین به حفظ حریم خصوصی در مناطقی مانند توالت و حمام کمک می کند.
 • حفظ دمای مطلوب در محیط و کاهش حرکات هوا در داخل و خارج و در فضاها از دیگر کاربردهای جک کینگ خواهد بود.
 • جلوگیری از گسترش آتش سوزی

یکی از مهم ترین ویژگی ها و مزیت های جک کینگ درب که بسیار کاربردی است، قابلیت ایمنی در برابر آتش سوزی است. یکی از خطراتی که همیشه مردم را تهدید می کند آتش سوزی است و می توانیم با وسایلی که امروز در اختیار داریم از آسیب آن جلوگیری کنیم. یکی از این ابزارها جک کینگ است.

جک کینگ در هنگام آتش سوزی درب را می بندد و از ورود اکسیژن به محوطه آتش جلوگیری می کند. در این صورت علاوه بر خارج نشدن دود و رسیدن به بقیه ساختمان، قبل از ورود اکسیژن، آتش خاموش می شود.

اجزای جک کینگ

اگر بخواهیم بگوییم جک‎ها دارای چه اجزایی هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پایه بازوی سیستم
 2. پیچ تنظیم بازوی سیستم
 3. نیمه بازوی بالایی سیستم
 4. نیم بازوی اصلی سیستم
 5. بازوی سیستم با کنسول
 6. پیچ آلن
 7. پیچ تنظیم سرعت

 

معرفی انواع جک کینگ
معرفی انواع جک کینگ

انواع جک کینگ

هنگام خرید جک کینگ دانستن چند نکته در مورد آن ها بسیار کارآمد و مفید خواهد بود تا بتوانید بهترین مدل و مناسب ترین نوع را تهیه کنید. جک‎ های ایمنی درب به سه دسته کلی تقسیم می شوند:

 • جک کینگ مدل یک زمانه

عملکرد این جک ایمنی درب به گونه ای است که با هر بار باز شدن تنها در یک مرحله بسته می شود.

 • جک کینگ مدل دو زمانه

این نوع جک در هنگام بستن درب دارای دو توقف است. اولین توقف در شروع، دومی 30 سانتی متر از در است. این توقف ها باعث بسته شدن درب بدون صدا یا آسیب اضافی می شود.

 

 • جک کینگ مدل سه زمانه

این مدل جک درب عملکردی مشابه مدل دو زمانه دارد با این تفاوت که یک استاپ به تعداد توقف ها اضافه می شود. این سومین توقف در انتها است و هنگامی که در بسته می شود، اگر نوع قفل برقی باشد، جک فشار می آورد تا از نشستن کامل پنجه اطمینان حاصل شود و از باز ماندن درب جلوگیری کند. جک قفل درب ورودی ساختمان، جک قفل درب ضد سرقت و یا جک قفل درب ضد حریق می تواند در این مدل باشد.

برای انتخاب مناسبترین جک کینگ برای درب خود باید قبل از خرید کیفیت و چگونگی درب خود را به دقت رویت و بررسی کنید. وزن و اندازه درب، شتاب درب بدون توقف را در نظر بگیرید و سپس بهترین جک را برای درب خود بخرید.

جک های سبک درب و جک های سنگین درب با اندازه های 2-3-4-5-6 تعریف می شوند. برخی از جک ها را می توان از سایز 1 تا 6 تنظیم کرد. به این ترتیب در انتهای ضلع پهن فنر پیچی وجود دارد که با آن می توان تراکم فنر را تنظیم کرد.

انواع جک ها بر اساس نوع مصرف متفاوت است و به شرح زیر تقسیم بندی می شود:

 • انواع جک کینگ بر اساس اندازه و شماره فنر
 • انواع جک کینگ بر اساس نوع و شکل ساخت و ساز
 • انواع جک کینگ بر اساس نوع نصب
 • انواع جک کینک نفر رو

 

 

 

تعمیر موتور جک کینگ

اگر متوجه مشکلاتی مانند نشتی روغن، سایش جک تنظیم، شل شدن پیچ، و خرابی پیچ تنظیم درب شدید، جک درب شما نیاز به تعمیر دارد. و این نکات را جدی بگیرید. تعمیر جک درب باید به یک کاردان سپرده شود، اما اگر قصد تعمیر آن را دارید و می خواهید تعمیر جک ایمنی را یاد بگیرید، ابتدا باید با شناخت مکانیسم و ​​اجزای آن شروع کنید.پس باید این را بدانید که در ساختار جک ها از سیلندر، فنر، پیستون و روغن هیدرولیک استفاده شده است.اگر درب اتوماتیک نباشد، انرژی ای که هنگام باز شدن درب وارد می کنیم به طور بالقوه در فنر ذخیره می شود و از همان انرژی برای بستن آن استفاده می شود. این انرژی توسط پیستون و مدار هیدرولیک کنترل و تخلیه می شود.

 

 نصب جک کینگ

نصب جک بازویی بستگی به مدل آن دارد. برای درب های ساده باید از سطح زیرین و سبک و برای درب های فلزی و سنگین تر از سطح بالایی استفاده شود.

 

آموزش نصب و تعمیر جک کینگ

با توجه به نحوه نصب سیم پیچ باید با مته روی در مشخص شود .برای چسباندن نیمه اصلی و بالایی بازویی، باید آن را به درب پیچ کنید. بنابراین باید محل های مشخص شده را سوراخ کنید سپس پس از تعیین محل و سوراخکاری به نصب جک می رسد.

حال باید بازوی جک را از زانو جدا کرده و نیمه بالایی بازو را وصل کنید. در مرحله بعد باید نیمه اصلی بازو را با پیچ مربوطه در جهت درست وصل کرده و بدنه جک مهار را وارد می کنید.

اگر قفل برقی نیاز به ضربه نهایی دارد، نیمه بالایی بازو را بچرخانید تا به نیمه اصلی بازوی اصلی برسد و بدون برداشتن اجباری نیمه اصلی بازوی اصلی اگر قفل از نوع معمولی باشد و نیاز به ضربه نهایی نداشته باشد، باید نیمه بالایی اهرم را در حالت عمود بر قاب قرار دهیم.

نتیجه گیری

همانگونه که گفته شد، جک ها تجهیزات و وسایلی هستند که حفظ امنیت، کمک به افراد و به بسته شدن بی صدا درب ها کمک می کنند در این مقاله سعی کردیم اطلاعاتی در مورد جک ها، انواع و موارد مصرف آن ها در اختیار شما قرار دهیم بنابراین نصب آن بسیار مهم است.

همچنین اگر زمینه ی تعمیر جک کینگ سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم پشتیبانی پرشین دُر در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

مطالعه بیشتر:
king-gates.com
www.youtube.com

برچسب های این مطلب:

اشتراک گذاری این نوشته در:

فیس بوک
تلگرام
واتس اپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *