نصب و سرویس انواع جک پارکینگ و کرکره برقی

تعمیر دوربین مداربسته

دسته بندی مطالب

آخرین نوشته ها

ارسال پیام

درخواستی دارید؟

"*" indicates required fields

تعمیرات انواع دوربین مدار بسته

فهرست کامل این نوشته

امتیاز دهید post

امروزه دوربین های مداربسته به عنوان یکی از کاربردی ترین وسایل و تجهیزات تصویربرداری مورداستفاده قرار می گیرند. دوربین های مداربسته در کیفیت ها و ابعاد متفاوت در قالب ابزارهایی امنیتی_نظارتی مورداستفاده قرار می گیرند. دوربین های مداربسته به صورت تکی و چندتایی متناسب با نوع اشتغال نصب و راه اندازی می شوند. بر همین اساس آشنایی با هرگونه نقص فنی در کار این ضبط کننده های پرکاربرد و تعمیر آن ها امری لازم و ضروری هست. با ما در مجموعه ی جک پارکینیگ همراه باشید تا نکات لازم و ضروری را در ارتباط با تعمیر دوربین های مداربسته در اختیار شما قرار دهیم .

 

دوربین مداربسته
دوربین مداربسته

دوربین مداربسته

دوربین های امنیتی جهت بهبود عملکرد نظارتی نقشی اساسی بر عهده دارند. در بیشتر قسمت های اداری و کارخانه ها جهت کنترل فعالیت نیروها و درستی عملکرد دستگاه های مربوطه مورداستفاده قرار می گیرند. دوربین های مداربسته، همان طور که از نامشان پیداست دوربین هایی هستند که به صورت ثابت در جایگاه مختص به خود قرار می گیرند و فعالیت های موجود در حیطه ی خود را ثبت می کند.

تعمیر دوربین مداربسته

در هنگام نصب و اضافه کردن دوربین های مداربسته شبکه کنترل و نظارت موردنظر، احتمال وقوع هرگونه مشکل نقص فنی وجود دارد. مسلماً اکثر مشکلات و نقایصی که در شبکه مداربسته رخ می دهد، تخصصی هست. هرگونه قطعی و عیب در ارتباطات، قطعات دوربین و دریافت کننده می تواند فعالیت دوربین را به صورت کامل مختل کند. بر همین اساس تعمیر دوربین های مداربسته توسط متخصصان و کارشناسان مجرب در این زمینه صورت می پذیرد. جهت بهبود کیفیت استفاده از دوربین های مداربسته و دستگاه های نظارتی_کنترلی، توصیه می شود تا آخر این مقاله با مجموعه ی ما در جهت تعمیر و راه اندازی دوربین مداربسته خود همراه باشید. جهت ارتقا و دریافت مطالب و راهنمایی های بیشتر با کارشناسان ما از طریق سامانه به نشانی پرشین در  همراه باشید.

مشکل اصلی دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته از یکسری اجزا و قطعات داخلی و خارجی ازجمله رابط ها، سوکت های ارتباطی، سیستم ذخیره تصاویر ضبط شده یا همان receiver و نمایشگر  تشکیل شده اند. هرگونه مشکل در هرکدام از اجزای بالا، می تواند مانع ثبت درست اطلاعات و تصاویر شود. گاهی اوقات مشکل مربوطه سطحی هست و به راحتی قابل برطرف شدن است؛ اما در اکثر مواقع مشکل تخصصی می شود و نیازمند به بررسی متخصص این زمینه الزامی هست.

 

تعمیر دوربین مداربسته
تعمیر دوربین مداربسته

 

تعمیر دوربین مداربسته با نقص فنی تصویر

اصلی ترین مشکلات دوربین های مداربسته، عملکرد نادرست در تصویربرداری هست. این نواقص می توانند در ارتباط با یکی از موارد ذکرشده باشد. بعضی از این نواقص می تواند مربوط به جای گیری نادرست دوربین ها و مشکلات نرم افزاری مرتبط با به روزرسانی باشد.

_ ممکن است دوربین مداربسته به دلیل جای گیری نادرست در محیط و یا نورگیری نامناسب فضای نصب، قادر به ثبت تصاویر با جزئیات کامل و وضوح تصویر مناسب نباشد. معمولاً در اکثر موارد کاهش پیدا کردن وضوح تصویر نسبت به مقدار پیکسل دوربین، خبر از جایگیری نادرست و مکان نامناسب دوربین می دهد. این مشکل و نقص فنی با مشاهده کردن خروجی دوربین قابل تشخیص هست.

_گاهی اوقات مشکل از سطح تصویربرداری دوربین مداربسته خارج می شود و بر روی صوت ضبط شده از فضای موردنظر قرار می گیرد. به گونه ای که با پخش تصاویر ثبت شده بر روی نمایشگر، صداها به صورت ناواضح و باکیفیت پایین پخش می شود. این در صورتی است که در بعضی موارد شاهد قطع کامل صدای ضبط شده هستیم. در ساختار سخت افزاری اکثر دوربین های مداربسته voice recorder یا ضبط کننده های صدا هم زمان با ثبت تصویر، عمل می کنند. وجود هرگونه مشکل در recorder و یا اتصالات مربوط به آن می تواند مانع ثبت صداها شود.

_ در بعضی موارد پیش می آید که در هنگام بازبینی و پخش تصاویر ضبط شده دوربین مداربسته، صداهایی ناواضح و noise مانند پخش می شود. این صداها در اکثر موارد به دلیل نقص فنی در رابط ها و سوکت ها صورت می دهد. در این گونه موارد جهت تعمیر و بهبود کیفیت خروجی دوربین مداربسته به بررسی سلامت کابل ها و speaker ها توجه داشته باشید.

_ پیش می آید که مشکل در دوربین های مداربسته فراتر از موارد فوق می رود . موردی را در نظر بگیرید که در آن راه اندازی دوربین به طور کامل با اختلال روبرو می شود. اگرچه این دسته از نقایص فنی کاملاً تخصصی می باشند و تعمیر دوربین مداربسته لازم به حضور کار شناسان و متخصصان این زمین هست، در اکثر موارد مشکل مرتبط با منبع تغذیه و سیم کشی متصل به دوربین هست.

_ اکثر دوربین های مداربسته قابلیت چرخش و تغییر مسیر دید در یک محدوده مشخص را دارا می باشند. در برخی موارد دوربین به صورت دو حالتِ قابل تغییر جهت هست. شما می توانید به صورت دستی دوربین را در یک محدوده مشخص جابجا کنید. این در حالی است که در داخل دوربین وسیله تنظیمات نرم افزاری نیز قادر به تغییر جهت و جابجایی محدوده دید هست. اگر دوربین شما قادر به جابه جا شدن در یک محدوده مشخص نیست. سیستم خود را ازنظر نرم افزاری موردبررسی قرار دهید.

تعمیر دوربین مداربسته با نقص فنی منبع تغذیه

دوربین های مداربسته در اتصال منبع تغذیه با ولتاژ و جریان موردنیاز خود قرار می گیرند و فعالیت خود را انجام می دهند. مقدار ولتاژ و جریان ورودی به دوربین های مداربسته توسط آداپتورهای اصلی آن ها تنظیم می شود. اختلال در ولتاژ و جریان ورودی به دوربین چه در صورت زیادشدن و چه در صورت کم کردن، باعث ایجاد نقص فنی در عملکرد آن خواهد شد. لازم به ذکر است با نصب محافظ های الکتریکی اطمینان خود را از سلامت آداپتور و دوربین مداربسته مشخص کنید. وجود مشکل در سیم کشی داخلی و خارجی دوربین و بررسی کردن ارتباط درست با منبع تغذیه کار تعمیر دوربین مداربسته را برای ما راحت تر خواهد کرد.

تعمیر دوربین مداربسته با نقص فنی رابط

شاید راحت ترین نوع نقص فنی مربوط به دوربین های مداربسته، مربوط به سیم کشی و سوکت های رابط مابین دوربین، receiver و نمایشگر باشد. توصیه ی ما به شما در هنگام وقوع هرگونه مشکل و یا نقص فنی، چک کردن اتصالات هست. گاهی اوقات تنها با قرارگیری نادرست یک سوکت و یا تاخوردگی کابل رابط بین دوربین ها، منبع انرژی و محل ذخیره، مجموعه به صورت درست عمل نخواهد کرد. بر همین اساس تعمیر دوربین مداربسته در همچنین شرایطی به راحتی صورت می پذیرد.

تعمیر دوربین مداربسته با نقص فنی
تعمیر دوربین مداربسته با نقص فنی

 

تعمیر دوربین مداربسته با نقص فنی DVR

وجود هرگونه مشکل در دستگاه دریافت کننده و پردازش تصاویر (DVR) می تواند مانع ثبت درست اطلاعات ضبط شده شود. در ادامه چند مورد از نقایص مربوط به سیستم پردازش و ذخیره ی دوربین مداربسته را موردبررسی قرار می دهیم.

_گاهی اوقات receiver قادر به دریافت اطلاعات و ثبت تصاویر موردنظر نیست. این یک فرآیند کاملاً تخصصی است بر همین اساس تعمیر و راه اندازی مجدد توسط کارشناسان مجرب امری ملزوم هست.

_در ساختار DVR یک منبع ذخیره سازی اطلاعات یا Hard Disk تعبیه شده است. تمام رویدادهایی که توسط دوربین های مداربسته موجود در یک شبکه ثبت و تصویربرداری می شود، در هارددیسک ذخیره می شود. گاهی اوقات به دلیل ناهماهنگی هاردی دیسک و یا مشکلات سخت افزاری در داخل قطعه تصاویر به صورت درست و کامل ذخیره نخواهد. تعمیر receiver دوربین مداربسته نسبت به سایر نقایص فنی امری تخصصی تر هست.

_گاهی اوقات مشکلاتی در پخش و نمایش صوت و تصویر دوربین های مداربسته اتفاق می افتد. این نقص فنی نیز می تواند مرتبط با قسمت های مختلفی ازجمله دوربین، رابط های ما مابین پردازنده و نمایشگر و محل ذخیره باشد.

 

دوربین های مداربسته متناسب باقدرت RVD و حجم هارددیسک تعبیه شده در آن می تواند اطلاعات و تصاویر ثبت شده را در بازه ی زمانی چند روز تا چند ماه به صورت دقیق ذخیره کند. شما می توانید با بازبینی ویدیوهای ضبط شده کلیه ی فعالیت های آنجا شده در بازه ی زمانی مشخص را مورد بازبینی و کنترل قرار دهید.

 

تعمیرات دوربین مداربسته
تعمیرات دوربین مداربسته

 

سخن آخر

هزینه ی بالای دوربین های مداربسته اجازه ی تعویض این ابزارهای پرکاربرد به صورت مکرر را نمی دهد. بر همین اصل تعمیر دوربین های مداربسته در اولویت قرار می گیرد. همان طور که گفتیم دوربین های مداربسته به دلیل نقش گسترده ای که در امنیت و نظارت بر عهده دارند در اکثر فضاهای بسته و باز مورداستفاده قرار می گیرند. تعمیر دوربین های مداربسته در قالب یک فعالیت تخصصی، نیازمند به بازبینی توسط کارشناسان این رشته دارد. در صورت وجود هرگونه نقص فنی و عیب در عملکرد دوربین های امنیتی و نظارتی می توانید با متخصصان ما از طریق تماس و یا سایت اینترنتی به نشانی پرشین در در ارتباط باشید.

همچنین اگر در  این زمینه سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم پشتیبانی پرشین دُر در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

برچسب های این مطلب:

اشتراک گذاری این نوشته در:

فیس بوک
تلگرام
واتس اپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *