نصب و سرویس انواع جک پارکینگ و کرکره برقی

قفل برقی درب پارکینگ

دسته بندی مطالب

آخرین نوشته ها

ارسال پیام

درخواستی دارید؟

"*" indicates required fields

نصب قفل برقی به جک درب پارکینگ

فهرست کامل این نوشته

امتیاز دهید post

ورود تکنولوژی در هر شاخه و قسمتی باعث افزایش کارایی و همچنین افزایش ایمنی شده است. یکی از مواردی که دچار تحولات زیادی شده است، سیستم درب های ورودی و خروجی منازل، سازمان ها و ادارات می باشد. این درب ها در کنار اینکه از نظر طراحی و نیروی محرکه دچار تغییر شده اند، از نظر ایمنی و نحوه بسته شدن هم تغییراتی داشته اند. از جمله استفاده از قفل های برقی، که امروزه بسیار پرکاربرد و روتین شده است. در این مطلب با بیان برخی از ویژگی های قفل های برقی به نحوه نصب قفل برقی درب پارکینگ و نکات مربوط به آن خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید تا بدانید چطور با نصب یک قفل برقی خیالتان راحت خواهد شد.

قفل برقی درب
قفل برقی درب

 

در واقع قفل برقی دستگاهی است که با استفاده از انرژی الکتریکی عملیات باز و بسته شدن آن انجام می شود. در صورتی که برای آن ریموت طراحی شده باشد، بدون استفاده از کلید و توسط ریموت باز و بسته می شود. قفل های برقی دارای انواع مختلفی هستند و برای شرایط گوناگون استفاده می شوند. اما در اینجا هدف و موضوع مورد اشاره نصب قفل پارکینگ می باشد. برای همین منظور مجموعه جک پارکینگ به صورت ویژه و تخصصی به این مورد اشاره دارد و در ادامه این مطلب، بیان از قفل برقی، منظور قفل برقی می باشد.

مزایا و ویژگی های قفل برقی درب پارکینگ

قفل های برقی درب پارکینگ جزء نسل جدید قفل ها به حساب می آیند که با توجه به هزینه ای که برای آنها پرداخت می شود، انتظار کارایی بالایی نیز از آنها می رود. اما باید گفت این قفل ها به مراتب ارزش کارکردی بیشتری نسب به هزینه ای که می کنید دارند، چرا که امنیت خود، خانواده و فرزاندانتان را بالاتر می برد و همچنین میزان آسایش و راحتی شما را در ترددها افزایش می دهد. اگر به صورت موردی بخواهیم اشاره کنیم، ویژگی های قفل برقی درب پارکینگ به صورت زیر است:

  • قفل شدن خودکار درب پس از بسته شدن لنگه های درب
  • ایجاد امنیت برای افراد درون خانه یا وسایل درون پارکینگ، با قفل شدن خودکار
  • قابلیت نسب بر روی انواع درب های پارکینگی
  • امکان نصب به صورت افقی برای درب های باز شونده با جک پارکینیگی
  • امکان نصب به صورت عمودی برای درب های کرکره برقی
  • قابلیت تنظیم ریموت بر روی آنها
  • استحکام بالا همراه با امنیت بسیار خوب

اینها برخی از مهمترین ویژگی های قفل های درب پارکینگی بودند که به صورت خلاصه و اجمالی بیان شدند، تا تاییدی باشد بر این حرف که ارزش خرید و نصب این قفل ها بسیار بالا است.

 

نصب قفل برقی
نصب قفل برقی

 

حالا که با ویژگی ها و کارکرد قفل برقی آشنا شدیم بهتر است اطلاعاتی در زمینه نصب آن نیز داشته باشیم. کاری که مجموعه جک پارکینگ انجام می دهد برای شما همراهان، علاوه بر ارائه محصولات، پشتیبانی و اجرا، ارائه مطالب آموزشی و کاربری است. چرا که به شما دید بازتری برای انتخاب و استفاده از تجهیزات مختلف را می دهد. از این رو با اینکه نصب قفل یک امر کاملا تخصصی است، بر آن شدیم با هم به نکات آن و نحوه انجام مروری داشته باشیم.

تعیین محل نصب قفل برقی درب پارکینگ

ابتدا متخصص مربوطه با توجه به نوع درب شما که در راستای افق باز می شود یا به صورت عمودی مانند کرکره برقی ، محل دقیق نصب قفل را انتخاب می کند. همچنین در مرحله تعیین محل نصب، به نکاتی مانند : تسلط بیشتر قفل بر فشارهای مختلف وارده بر در، انجام جوشکاری و برشکاری کمتر، مسیر سیم کشی بهتر و کوتاه تر و مواردی از این دست توجه می کند.

قفل برقی درب پارکینگ
قفل برقی درب پارکینگ

 

امور مربوط به  جوشکاری و برشکاری نصب قفل

بعد از تعیین محل نصب قفل برقی، با اندازه  گیری های دقیق، محل مورد نظر را با برشکاری، سوراخ کاری و همچنین در صورت نیاز با جوشکاری، برای نصب قفل برقی آماده می کند. این قسمت از کار، حساسیت بالایی دارد و باید بسیار با دقت انجام شود. محل ورود پیچ های قفل، محل گیر کردن زبانه قفل؛ باز کن اتوماتیک و … همه باید با جزییات و دقت بالا انجام گیرد. توصیه مجموعه جک پارکینگ این است که حتما برای انجام این مراحل، از متخصص با تجربه و توانمند استفاده کنید. چرا که ذره ای قفل نامتناسب بسته شود یا تنظیم نباشد، در تردد و بسته شدن درب، مشکلات زیادی را بوجود می آورد.

 

امور الکتریکی و سیم کشی برق قفل برقی درب پارکینگ

بعد از اینکه قفل به درسته در جای خود نصب شد، باید نیرو محرکه آن فراهم شود. برای این منظور باید از برق شهری، سیم  کشی های مربوطه انجام گیرد. در واقع سیم برق در دو مسیر ارتباط برقرار می کند. یکی منبع جریان را به کانکتور قفل برقی وصل می کند و در مرحله کانکتور را به قفل وصل می کند. زمانی که این اتصالات برقی به درستی انجام شود، انتقال برق به قفل مورد نظر انجام می شود و شما نیرو محرکه لازم برای قفل شدن یا باز شدن قفل را در اختیار خواهید داشت. در صورتی که بخواهید کلید در باز کن برای شما تعبیه شود، باید در همین مرحله از متخصص بخواهید آن را برای شما انجام دهد. در صورتی که سیم کشی اصلی مشکلی نداشته باشد، این مرحله به خوبی انجام می پذیرد. اما در بیشتر مواقع سیم کشی اصلی دچار مشکل است و در زمان گرفتن انشعاب فرعی، ممکن است هزینه های جانبی را نیز برای شما ایجاد کند.

 

نصب قفل برقی درب پارکینگی
نصب قفل برقی درب پارکینگی

 

هزینه ایاب و ذهاب نصب قفل برقی درب پارکینگی

امروزه بخاطر هزینه های بالای حمل و نقل همچنین هزینه های مصرفی، با توجه به مسیر و آدرس محل نصب قفل برقی، متخصصین و افرادی که برای نصب در محل حضور می شوند، مبلغی را به عنوان هزینه ایاب و ذهاب دریافت می کنند که بستگی به مسیر و آدرس محل نصب دارد. اما باید در نظر بگیرید که اگر شما چند قفل برقی بخواهید نصب کنید، یا علاوه بر نصب قفل برقی، موارد دیگری هم باشد که مجموعه با حضور در محل انجام دهد، هزینه ایاب و ذهاب برای شما مناسب تر خواهد بود، چرا که با یک تردد، چند کار را انجام داده اید.

نکات مربوط به خرید و نصب قفل برقی درب پارکینگی

مواردی که تا اینجا گفته شد تعریف اولیه و مسیر انجام کار بود، اما شما باید توجه داشته باشید که از همان مرحله خرید قفل، تخصص و آگاهی لازم است. چرا که تنوع قفل های برقی از نظر طراحی، ساخت و کیفیت بسیار زیاد است و با توجه به نوع درب باید قفل مورد نظر را انتخاب کنید تا بهترین کارایی را با کمترین مشکل و خرابی، در اختیار شما قرار دهد.

پس شاید شما کیفیت را بتوانید با پرداخت هزینه مناسب بدست آورید و بهترین برند قفل برقی درب پارکینگ را تهیه کنید، اما اینکه چه طرح و مدلی برای نوع درب پارکینگ مورد نظر بهتر است را به راحتی نمی شود تشخیص داد. بنابراین از همان مرحله خرید با متخصص مشورت کنید و با توجه به اینکه او می خواهد قفل را نصب کند، متناسب با نظر او قفل را تهیه کنید.

چرا برای  درب هایی با جک پارکنیگی باید قفل برقی نصب کنیم؟

در درب هایی که به وسیله جک پارکینیگی باز و بسته می شوند بعد از بسته شدن درب، گیربکس جک قفل می شود. این خود عاملی است که درب به راحتی و با باد یا فشار یک نفر به تنهایی باز نشود. اما اگر نیروی بیشتری به درب وارد شود و یا اتفاقات ناخواسته مانند برخورد اتومبیل به درب اتفاق بیافتد، مطمئنا به بازوهای جک فشار وارد می شود و ممکن است با کج شدن شفت جک مقداری بین درب باز شود. برای جلوگیری از این اتفاق بهترین وسیله قفل برقی درب پارکینگ می باشد. این قفل ها با توانایی بالایی که دارند، فشار اولیه ناشی از برخورد را کنترل می کنند و نمی گذارند به شفت و بازوی جک های درب فشار وارد شود. این مورد باعث می شود که نصب قفل برقی برای درب با جک پارکینگی لازم باشد.

بهترین قفل برقی درب پارکینگ
بهترین قفل برقی درب پارکینگ

 

معروف ترین قفل های برقی درب پارکینگ

تنوع برند و محصولات در مورد قفل برقی نیز مانند همه وسایل دنیای امروز بسیار زیاد است. با این حال قفل های معروف به کله گاوی جز پرفروش ترین و پر استفاده ترین قفل های برقی  می باشند. این قفل ها قابلیت نصب برای درب های مختلف از آدم رو گرفته تا پارکینگ و سوله را دارند و از دوام و کیفیت خوبی نیز برخوردار می باشند. این مدل قفل ها را شرکت ها و برندهای مختلف می سازند، اما باید توجه کنید که در کنار اهمیت دادن به شرکت سازنده، در مرحله نصب نیز بسیار حساس و دقیق باشید.

جمع بندی نصب قفل برقی درب پارکینگ

در این مطلب سعی شد هر آنچه در زمینه قفل برقی درب پارکینگ اهمیت دارد توسط مجموعه جک پارکینگ بیان شود. با این حال باید توجه کنید که قفل های برقی یک کالای تجملاتی نیستند، بلکه یک کالای امنیتی و حفاظتی می باشند که باید به نصب آنها اهمیت زیادی بدهید. این نوع قفل ها را به صورت دستی یا ریموت دار می توانید تهیه کنید که نوع ریموت دار آن برای درب های پارکینگی مناسب تر است. از نظر هزینه نصب نیز، با توجه به نوع قفل، مدل درب، شرایط و تجهیزات مورد نیاز، میزان آماده سازی محل نصب قفل و … مقادیر بسیار متفاوت خواهد بود. مثل همیشه مجموعه پرشین در از مرحله مشاوره خرید تا مرحله نصب و پشتیبانی در کنار شما همراهان خواهد بود.

همچنین اگر در زمینه ی آرام بند چیست و چه نمونه هایی دارد سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم پشتیبانی پرشین دُر در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

برچسب های این مطلب:

اشتراک گذاری این نوشته در:

فیس بوک
تلگرام
واتس اپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *