نصب و سرویس انواع جک پارکینگ و کرکره برقی

مشکل دید در شب دوربین مداربسته

دسته بندی مطالب

آخرین نوشته ها

ارسال پیام

درخواستی دارید؟

"*" indicates required fields

تعمیر دید در شب دوربین های مداربسته

فهرست کامل این نوشته

5/5 - (16 امتیاز)

دوربین های مداربسته انواع مختلفی دارند که هر یک از آن ها، مزیت ها و کاربردهای متفاوتی به خود اختصاص می دهند. انواع دوربین ها مانند بولت، دام، چشم ماهی ، مینیاتوری و باکس نوع مختلفی از دوربین ها هستند که برخی قابلیت های دید در شب دارند و برخی دیگر از این قابلیت ها محروم هستند. زمانی که چراغ های IR  روشن شود، مانند یک نورافکن عمل می کنند و چون نور مادون قرمز برای انسان قابل مشاهده نیست، او متوجه روشن شدن دید در شب دوربین یا IR  آن نخواهد شد.حتما تا به حال به نحوه کار کردن آن ها در طول روز و از پشت یک پنجره دقت کرده اید اما در زمان تاریکی هوا، ضبط یک ویدئوی تار لکه های نوری مختلف و بازتاب دوربین را بیشتر خواهد کرد.بسیاری از افراد تمایل به استفاده از دوربین ها در شب دارند که این نوع دوربین ها نیز باید قابلیت دید در شب داشته باشند تا بتوان یک نتیجه و تصویر مطلوبی از موقعیت به دست آورد. ممکن است موقعیتی به وجود آید که دوربین هایی با قابلیت دید در شب، نتوانند مسئولیت خود را به خوبی انجام دهند. در این شرایط نیاز به تعمیر دید در شب دوربین مداربسته احساس خواهد شد.

ما در این مقاله قصد داریم تا به بررسی مشکلات دوربین های مداربسته در خصوص عدم کارکرد صحیح اشاره کنیم لطفا در این مقاله همراه ما باشید.

عدم کارکرد دوربین های مداربسته
عدم کارکرد دوربین های مداربسته

 

علت عدم کارکرد دوربین های مداربسته

خرابی دید در شب دوربین مدار بسته ممکن است در هر زمانی اتفاق افتد. در این شرایط، دوربین تصاویر روز را با وضوح بسیار زیاد ضبط می کند. البته در شب ها هم تصاویر ثبت و ضبط خواهند شد ولی ممکن است موقعیت دید در شب فعال نشود و کیفیت تصاویر تا حدود بسیار زیادی پایین آید. در این شرایط، تعمیر دید در شب دوربین مداربسته پیشنهاد می شود. این مورد به دلایل مختلفی امکان پذیر است.  به دلایل موجود در این زمینه در زیر اشاره خواهیم کرد،

برخورد نور به صورت مستقیم در لنز دوربین

همان طور که مشخص است، محل نصب دوربین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پس به همان میزان که باید به کم نوری محیط حساس بود، باید نور زیاد و بیش از اندازه را نیز مهار کرد تا تابش مستقیمی بر روی لنز دوربین نداشته باشد. این نوع تابش برخورد بسیار زیادی بر روی لنز دوربین داشته و باعث از بین رفتن آن می شود. در این شرایط، توانایی لنز کم شده و قدرت ضبط تصاویر نیز در آن از کیفیت پایینی برخوردار خواهد بود.

حالت فعال ال ای دی مادون قرمز دستگاه

در برخی از دوربین ها، تمام  LED های مادون قرمز نزدیک هم هستند که در این شرایط ممکن است دوربین قابلیت دید در شب خود را از دست دهد. این وضعیت، خرابی لنز را به همراه دارد که برای جلوگیری از این امر باید فاصله های ال ای دی ها با لنز و با یکدیگر به درستی تنظیم شوند. تعمیر دید در شب دوربین مداربسته در این شرایط نیز کارساز است.

 

تعمیر دید در شب دوربین مداربسته
تعمیر دید در شب دوربین مداربسته

 

لنز کثیف، سرآمد مشکلات

این مورد به یک مورد ساده در خصوص خرابی لنز اشاره دارد. اگر لنز دوربین تمیز نباشد، نور مناسب به دوربین نخواهد رسید، در نتیجه دید در شب دوربین، عملکرد قابل قبولی نخواهد داشت و تصاویر شب دید قابل مشاهده ای را به فرد ارائه نمی دهند.

نصب دوربین در موقعیت نامناسب

اهمیت نصب دوربین در مکان مناسب به قدری بالاست که عدم توجه به کوچکترین جزئیات ممکن است نتیجه نامناسبی به وجود آورد که قابل جبران نباشد. به عنوان مثال؛  اگر در اطراف دوربین، شیشه ای وجود داشته باشد، این شیشه همانند آینه، بازتاب نامناسبی به سمت دوربین خواهد داشت و این موقعیت باعث خراب دید در شب دوربین خواهد شد که باید برای کارکرد صحیح تعمیر دید در شب دوربین مداربسته را جزو الویت های خود قرار دهید. دوربین های امنیتی نباید کوچکترین نقطه ضعفی برای شکار لحظه ها در شب داشته باشند. اگر تمایل به افزایش دید در شب دوربین خود دارید بهتر است از نورهای مختلف در  قسمت بیرونی استفاده کرده و موقعیت مناسبی که بتواند این نورها را پشتیبانی کند، برگزینید.

عدم وجود فیلتر IR

وجود این فیلتر در دوربین ها اهمیت بالایی دارد. فیلتر IR  به عنوان مانعی بین نورهای مادون قرمز و لنز است. اگر فیلتر ذکرشده نباشد، دید در شب دوربین، کارایی خود را در قبال ضبط تصاویر از دست خواهد داد. این فیلتر تمام امواج مادون قرمز محیط را جذب کرده و اجازه عبور نور مرئی از لنز را می دهد. زمانی که هوا تاریک می شود، چراغ ال ای دی  IR  فعال شده و فعالیت خود را شروع می کند. در این شرایط، فیلتر IR CUT دوربین غیر فعال می شود و نور مادون قرمز اجازه ورود به دوربین را پیدا می کند که دوربین بتواند تصاویر شفافی از موقعیت های موجود در شب ثبت کند.

نورهای مادون قرمز چندگانه
نورهای مادون قرمز چندگانه

 

استفاده از نورهای مادون قرمز چندگانه

توجه به این نکته ضروری است که دوربین های مداربسته از نور مادون قرمز مخصوص به خود استفاده می کنند پس دیگر نیاز به استفاده از نورهای مادون قرمز دیگر نخواهد بود. چراکه تابش بیش ازحد این نوع نور به لنز دوربین باعث از کار افتادن قابلیت دید در شب آن خواهد شد که بسیار مضر و نامناسب است.

انجام تنظیمات مختص به دوربین و دید در شب آن

برای کارکرد درست این قابلیت، بهتر است هرازچندگاهی این مورد را موردتوجه قرار داده و تنظیمات آن را به طور کلی و دوره ای انجام دهید تا دید واضح و شفافی از تصاویر شب به دست آورید. برای انجام تنظیمات می توانید با استفاده از نام کاربری خود، اقدام به این کار نمائید. البته اگر در این مرحله مشکل دارید می توانید با مراجعه به تیم تخصصی پرشین دُر مراجعه کرده و تعمیر دید در شب دوربین مداربسته را به آن ها بسپارید.

با انجام تنظیمات مربوط به دید در شب دوربین، احتمالا تمام مشکلات در زمینه حل شود. البته گاهی اوقات باید تنظیمات به طور دستی انجام شود و این کار نیز نیاز به مداخله افراد متخصص در این زمینه ندارید البته اگر شما آگاهی کافی در این زمینه نداشته باشید.

بهترین دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب
بهترین دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب

 

تخصیص نور مرئی به محیط

درست است که به نور بیش از حد و کم محیط در مطالب قبلی اشاره شد ولی گاهی اتفاق می افتد که یک دوربین به منبع نور اضافی نیاز داشته باشد. این مورد باعث می شود که دوربین دقیقا مانند روز، شروع به ثبت و ضبط تصاویر نماید. نوردهی مطلوب در زمان ثبت تصاویر مهم در شب باعث خواهد کیفیت و نتیجه قابل قبولی به دست آید. حتی چند نور کوچک هم می تواند وضعیت را تا حدود بسیار زیادی بهبود بخشد.

استفاده از یک نور جیوه ای در بخش فوقانی ساختمان باعث می شود که این مناطق به طور طبیعی روشن شود حتی در این شرایط اندازه و سایه های اشیا و خودروهای عبورکننده از آن مکان تا حدود بسیار زیادی کاهش خواهد یافت.

انتخاب بهترین دوربین مداربسته با قابلیت دید در شب

در هنگام خرید دوربین بسته به LED  و چراغ های تعبیه شده در آن، دقت کافی داشته باشید تا نتیجه مطلوبی به دست آید.  امکان دارد مدل های ارزان تر و بی کیفیت تر، نتایج مطلوبی  برای شما نداشته باشند. در این مدل ها، نورهای مادون قرمز در اطراف دوربین قرار گرفته اند ولی در نوع باکیفیت تر این نورها 2 عدد چراغ LED  بزرگ که فاصله و نظم معینی دارند که یک طراحی بسیار جالب و  قدرتمند است. در این دوربین های مدرن، نتیایج تصویر بسیار باکیفیت و واضح خواهد بود.

عدم نصب دوربین مدار بسته در پشت پنجره

در هنگام ثبت تصاویر اگر دوربین در پشت پنجره قرار گرفته باشد، تصاویر روز بسیار واضح و شفاف خواهند شد ولی به تدریج و با تاریکی هوا، این تصاویر ممکن است وضوح و شفافیت روز را نداشته باشند. در این شرایط، وضعیت به طور کامل تغییر خواهد کرد و نور مادون قرمز  از دوربین منعکس شده و ازآن به سمت شیشه پنجره برخورد کرده و مجددا به لنز دوربین برخورد می کند.

بهترین دوربین مداربسته
بهترین دوربین مداربسته

جمع بندی

دوربین هاتی مدربسته دید در شب با استفاده از سنسور IR می توانند در تاریک ترین زمان شب، اقدام به تصویربرداری از سوژه های مختلف نمایند. هر نوع حرکت و یا افراد مشکوک از دید این نوع دوربین ها پنهان نخواهد ماند. وجود لامپ های کوچک در قسمت زیرین این دوربین ها باعث می شود که نور مادون قرمز منعکس شده  و از طریق تقویت این نور، تصاویر واضح و شفاف به دست آید.

این دوربین ها همچنین قابلیت مخفی کردن محل قرارگیری نور دید در شب را دارند. نحوه نصب و راه اندازی دوربین های دید در شب مداربسته بسیار حساس و مهم است. چراکه ممکن است کوچکترین اشتباه باعث شود که دوربین نتواند کارکرد و عملکرد مطلوبی برای ضبط تصاویر در شب داشته باشد.

اگر مشکلی در خصوص دید درشب دوربین های مداربسته خود پیدا کردید، بهتر است که برای تعمیر دید در شب دوربین مداربسته به مراکز معتبر ذکرشده در مقاله مراجعه کرده و در سریع ترین زمان ممکن نسبت به تعمیر و ارتقای دید در شب دوربین مداربسته خود اقدام کنید.

همچنین اگر در این زمینه سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم پشتیبانی پرشین دُر در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

برچسب های این مطلب:

اشتراک گذاری این نوشته در:

فیس بوک
تلگرام
واتس اپ

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *