نصب و سرویس انواع جک پارکینگ و کرکره برقی

کاهش صدای در پارکینگ | بررسی دلایل صدای درب و رفع آن

دسته بندی مطالب

آخرین نوشته ها

ارسال پیام

درخواستی دارید؟

"*" indicates required fields

صدای درب پارکینگ (3)

فهرست کامل این نوشته

5/5 - (32 امتیاز)

 

کاهش صدای در پارکینگ
کاهش صدای در پارکینگ

داشتن یک درب اتوماتیک با صدای بلند، کار کردن با آن را آزاردهنده می کند، به خصوص اگر نیاز به استفاده از پارکینگ در ساعات غیر اجتماعی داشته باشید. خوشبختانه راه های مختلفی برای بی صدا کردن درب پارکینگ وجود دارد. اول از همه، باید بدانید که صدای در پارکینگ فقط از درب بازکن نمی آید، بلکه از کل سیستم درب پارکینگ می آید. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می توانید برای آرام کردن صدای درب اتوماتیک خود تا حد امکان انجام دهید. با این حال، باید به این واقعیت توجه داشته باشید که اگرچه می توانید سر و صدا را تا حد زیادی کاهش دهید، اما داشتن یک درب پارکینگ کاملا بی صدا غیرممکن است. در این مطلب، ما گروه فنی جک پارکینگ به صورت اختصاصی درباره کاهش صدای در پارکینگ صحبت خواهیم کرد. پس، با ما همراه باشید.

کم شدن صدای درب
کم شدن صدای درب

 

علت صدای در پارکینگ چیست؟

جای تعجب نیست که کاهش نویز هنگام نصب درب پارکینگ در صدر لیست نباشد. در حالی که ممکن است شما هم برای گرما و هم برای صدا عایق داشته باشید، اما در مورد استفاده از درب پارکینگ این کمکی نمی کند.

منابع اصلی صدای در پارکینگ عبارتند از:

 • خود درب
 • غلتک ها
 • مکانیسم باز کردن
 • فنرهای اکستنشن

 

درب های پارکینگ دستی و اتوماتیک دارای مواردی مانند غلتک و مکانیزم باز شدن هستند، اما بدیهی است که این درب های اتوماتیک برقی پیچیده تر از درب دستی خواهند بود.

منابع صدای درب پارکینگ
منابع صدای درب پارکینگ

مواد درب

درهای پارکینگ اغلب از فلز ساخته می شوند، اگرچه برخی از آن ها از چوب ساخته شده اند. هر کسی که قبلاً پروژه عایق صدا را بررسی کرده باشد، چیزی در مورد خواص صوتی فلز می داند. می توانید راهنمای من در مورد عایق صدا درهای فلزی را بررسی کنید. به طور خلاصه، آن ها عالی نیستند. فلز تمایل به ارتعاش دارد که باعث ایجاد نویز خاص خود می شود، اما همچنین می تواند امواج صوتی را از مکانیسم بازشدن منتقل کرده و آن ها را تقویت کند. خوشبختانه، همانطور که در زیر توضیح خواهم داد، افزودن عایق به درب پارکینگ به مبارزه با این امر کمک می کند.

عایق درب اتوماتیک
عایق درب اتوماتیک

غلتک های درب

غلتک های درب اتوماتیک معمولا مجموعه ای از چرخ ها هستند که در امتداد یک مسیر فلزی حرکت می کنند تا به باز و بسته شدن درب کمک کنند. این به خودی خود می تواند صدای در پارکینگ را زیاد کند، به خصوص که آهنگ ها اغلب از فلز ساخته می شوند. علاوه بر این، غلتک ها به دیوار پارکینگ ثابت می شوند، که می تواند ارتعاشات نویز ضربه ای ایجاد کند که در ساختمان حرکت می کند و باعث اختلال می شود. غلتک های درب به احتمال زیاد یکی از منابع اصلی سر و صدا در هنگام استفاده از درب پارکینگ خواهند بود.

غلتک های درب پارکینگ
غلتک های درب پارکینگ

مکانیسم باز کردن در صدای در پارکینگ

درب های برقی پارکینگ معمولا دارای مکانیزم باز شونده ای هستند که از یک زنجیر تشکیل شده است که از میان یک موتور عبور می کند. این باعث می شود که با فشار یک دکمه درب باز و بسته شود. درب های پارکینگ دستی معمولاً فقط دارای غلتک های درب یا فنرهای گسترش هستند، اما هنوز هم به عنوان مکانیزم باز کردن طبقه بندی می شوند. بسته به سن و کیفیت درب، مکانیسم باز کردن می تواند بسیار متفاوت باشد. به طور کلی، مکانیزم های بازشو برای دوام از فلز ساخته می شوند. اما این همچنین به این معنی است که آن ها می توانند هنگام استفاده صدای در پارکینگ را به طور قابل توجهی زیاد کند. همچنین، مکانیزم باز شدن درب اتوماتیک مستقیماً روی تیرهای سقف یا دیوار نصب می شود که باعث ایجاد ارتعاشات زیادی می شود که می تواند به داخل ساختمان منتقل شود. اما اگر به دنبال راه هایی برای ساکت کردن درب پارکینگ خود هستید، احتمالاً از قبل از این موضوع آگاه هستید.

مکانیزم باز کردن درب های برقی
مکانیزم باز کردن درب های برقی

فنرهای اکستنشن

فنرهای اکستنشن احتمالاً نیازی به توضیح زیادی ندارند. آن ها یک منظره رایج در درب های دستی هستند و به سادگی با کمک فنرهای فشار قوی باز کردن در را آسان تر می کنند. آن ها هنگام استفاده می توانند سر و صدای زیادی ایجاد کنند، از جمله صداهای لرزش و لرزش. علاوه بر این، فنرهای قدیمی تر به دلیل آسیب یا فرسودگی می توانند صدای بیشتری ایجاد کنند. فنرهای اکستنشن هنگام باز و بسته کردن درب پارکینگ فشار زیادی را متحمل می شوند، بنابراین باید هر چند وقت یکبار تعویض شوند صرف نظر از اینکه آیا می خواهید درب اتوماتیک خود را عایق صدا کنید یا خیر و می تواند یکی از علت های صدای در پارکینگ باشد.

فنرهای اکستنشن درب های اتوماتیک
فنرهای اکستنشن درب های اتوماتیک

 

چک کردن صدای درب پارکینگ شما و رفع آن

قبل از شروع عایق صوتی درب اتوماتیک، ارزش آن را دارد که چند بار آن را به عنوان آزمایش باز و بسته کنید. به منابع اصلی نویز، به ویژه با توجه به اطلاعات بالا، توجه کنید. همچنین به شما کمک می کند که کسی در اتاق های بالا یا کنار پارکینگ بایستد تا ببیند چه صدایی را می شنود. این به شما کمک می کند تا منابع اصلی را شناسایی کرده و راه حل های خود را متناسب با آن تنظیم کنید. به عنوان یک قاعده کلی، درهای اتوماتیک قدیمی تر از درهای جدیدتر صدای بیشتری تولید می کنند. این می تواند صرفاً به این دلیل باشد که مکانیزم سایش کمتری داشته است، اما همچنین به این دلیل است که مکانیسم های جدیدتر بهتر و کارآمدتر طراحی شده اند. با توجه به اینکه بتوانید منابع اصلی صدای در را برای درب پارکینگ خود شناسایی کنید، ارزش دارد که آن ها را به ترتیب سطوح سر و صدا رتبه بندی کنید. ممکن است متوجه شوید که ابتدا با بلندترین نواحی برخورد کنید، به اندازه کافی تفاوت ایجاد می کند.

چک کردن درب برقی
چک کردن درب برقی

 

چگونه صدای درب پارکینگ خود را کاهش دهیم؟

 

 1. اتصالات و قطعات را سفت کنید

یک مکان ساده اما موثر برای شروع، بررسی هر گونه مهره و پیچ و مهره در برای صدای در پارکینگ است. اینها ممکن است به مرور زمان به دلیل ارتعاشات ناشی از استفاده از در شل شوند. در حالی که پیچ ها و مهره های شل منبع اصلی صدا نیستند، سفت کردن آن ها همه چیز را بهتر در جای خود نگه می دارد و در نتیجه لرزش های کمتری از در و مکانیسم عبور می کند. به عنوان بخشی از بازرسی اولیه، هرگونه مهره، پیچ و مهره و پیچ شل را بررسی کنید. اینها را با ابزارهای مربوطه سفت کنید و سعی کنید آن هایی را که خیلی شل به نظر نمی رسند بررسی کنید. بدون توجه به این امر ارزش دارد که این کار را به طور منظم انجام دهید، زیرا احتمال آسیب در آینده را کاهش می دهد.

سفت کردن اتصالات و قطعات در پارکینگ
سفت کردن اتصالات و قطعات در پارکینگ
 1. مطمئن شوید که همه چیز روغن کاری شده است

روغن کاری مکانیسم های درب اتوماتیک پارکینگ شما صرف نظر از اینکه می خواهید آن را ساکت تر کنید ایده خوبی است. این کمک می کند تا همه چیز به خوبی پیش برود و احتمال آسیب را کاهش می دهد. در و مکانیزم ها را باید حداقل سالی یک بار یا در صورت بارندگی زیاد هر ۶ ماه یکبار روغن کاری کنید. ارزش استفاده از یک روان کننده خاص درب پارکینگ را برای این کار دارد، زیرا چسبناک تر از روان کننده معمولی است و بنابراین در همه جا چکه نمی کند. علاوه بر این، برای مناطق پر استفاده طراحی شده است و روی مکانیسم ساخته نمی شود.

 

حتماً آن را در مناطق زیر اعمال کنید:

 • غلطک درب
 • قفل در
 • لولا
 • ریل های غلتکی
 • زنجیر روی مکانیسم باز کردن
 • فنرهای اکستنشن
روغن کاری مناطق مهم درب
روغن کاری مناطق مهم درب

 

 

باید متوجه شوید که این کار، همراه با سفت کردن پیچ ها، تفاوت زیادی در میزان صدای در پارکینگ شما ایجاد می کند. مطمئن شوید که این تعمیر و نگهداری منظم را انجام دهید تا مطمئن شوید که درب شما به درستی کار می کند.

صفحات بلبرینگ درب اتوماتیک
صفحات بلبرینگ درب اتوماتیک

 

 1. مکانیسم باز کردن را جایگزین کنید

درب های برقی پارکینگ اغلب توسط یک مکانیسم زنجیره ای هدایت می شوند. این می تواند سر و صدای زیادی ایجاد کند زیرا زنجیر از طریق موتور می چرخد و احتمالاً یکی از منابع اصلی شما است. این حتی بیشتر در مورد مکانیسم های باز کردن قدیمی تر صدق می کند، که به هر حال پوشیده می شوند، اما با توجه به کاهش نویز طراحی نشده اند. بنابراین بهترین گزینه این است که مکانیسم باز کردن را با یک مکانیسم جدید جایگزین کنید. برای استفاده حداکثری از این گزینه، مکانیزم باز کردن تسمه محور را امتحان کنید. آن ها بسیار ساکت تر هستند زیرا به جای یک زنجیر فلزی روی یک تسمه نایلونی تقویت شده کار می کنند. با این حال، آن ها می توانند گران تر باشند. اگر بودجه شما به این نوع مدل نمی رسد، یک دربازکن زنجیردار با موتور DC را در نظر بگیرید. این موتورها صدای بسیار کمتری نسبت به موتورهای AC قدیمی تر ایجاد می کنند و بنابراین تفاوت قابل توجهی در سطح کلی نویز ایجاد می کنند.

مکانیسم زنجیره ای درب های برقی
مکانیسم زنجیره ای درب های برقی

 

 1. دربازکن را جدا کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از بزرگترین نگرانی ها برای صدای در پارکینگ، لرزش های ناشی از موتور است. از آنجایی که اغلب بر روی تیرچه های سقفی نصب می شود، این ارتعاشات در سرتاسر ساختمان حمل می شود و می تواند بسیار حواس پرتی باشد. خوشبختانه این یک تعمیر نسبتاً آسان با استفاده از صدا خفه کن درب اتوماتیک است. اینها اساساً موتور را از تیرچه های سقف جدا می کنند که از عبور هر گونه لرزش به ساختار جلوگیری می کند. این روش بر اساس همان اصل جدا کردن دیوار عمل می کند. شما به سادگی موتور را از ساختاری که روی آن ثابت شده است جدا می کنید تا ارتعاشات را قطع کنید. نصب بسیار آسان است. فقط باید چند سوراخ دریل کنید و آن را در جای خود بچسبانید. پیچیده ترین قسمت پایین آوردن درب بازکن است، اما شما می توانید به راحتی یک راهنمای ویدیویی پیدا کنید.

 

 

 1. غلطک های درب موجود را تعویض کنید

غلتک های درب پارکینگ اغلب از پلاستیک یا فلز ساخته می شوند و در امتداد یک مسیر فلزی اجرا می شوند. این می تواند منبع اصلی صدای در پارکینگ در هنگام باز و بسته کردن در باشد، زیرا غلتک های سخت در مسیر فلزی صداهای زیادی ایجاد می کنند. ساده ترین راه برای غلبه بر این مشکل، تعویض غلطک ها با غلتک های نایلونی است. نایلون ماده بسیار نرم تری است و بنابراین صدای کمتری در طول مسیرهای فلزی ایجاد می کند. متأسفانه، کار زیادی نمی توانید در مورد خود آهنگ ها انجام دهید، اما تغییر دادن به غلتک های نایلونی باعث کاهش بسیاری از سر و صدا می شود. فقط برای حل همه مشکلات خود به این تکیه نکنید، زیرا بزرگترین تفاوت را ایجاد نخواهد کرد.

 1. خود درب عایق صدا

درب پارکینگ شما ممکن است از قبل دارای سطحی از عایق باشد، اما این بستگی به این دارد که محیط برای چه چیزی استفاده می شود. عایق کاری درب اتوماتیک نه تنها میزان صدای عبوری را کاهش می دهد، بلکه از ایجاد صدای زیاد در هنگام باز و بسته شدن نیز جلوگیری می کند. مواد استاندارد برای درب اتوماتیک: فلز، چوب و وینیل عموماً سبک وزن هستند و به راحتی ارتعاشات صوتی را حمل می کنند. بنابراین بهترین گزینه شما این است که به سادگی جرم بیشتری به درب اضافه کنید. بهترین ماده برای این کار، وینیل انبوه است. نسبتاً سنگین و در عین حال منعطف است و با باز و بسته شدن در، حرکت می کند. MLV به عنوان جرم شل شناخته می شود، به این معنی که در اثر برخورد امواج صوتی نمی لرزد. همچنین می توانید یک عایق صوتی را امتحان کنید، که اساساً باید عایق فایبرگلاس است و روی صدای در پارکینگ تاثیر بسزایی دارد. این در میرایی امواج صوتی عالی است و به سنگینی MLV نیست. با این حال، شما می خواهید آن را با چیزی بپوشانید زیرا الیاف می تواند خطرناک باشد. هر گزینه ای که انتخاب می کنید، مراقب باشید که جرم زیادی به درب اضافه نکنید. موتور بازکننده احتمالاً دارای حداکثر وزن است و بیش از این حد باعث شکسته شدن آن می شود. ما همچنین توصیه می کنبم مواد خود را به قطعاتی برش دهید که متناسب با پانل های درب باشد. بسیاری از درب های پارکینگ به پانل های جداگانه تقسیم می شوند تا راحت تر بپیچند و بدیهی است که پوشاندن این درزها مشکلاتی را ایجاد می کند. مواد خود را با استفاده از چسب به در بچسبانید و سپس هر شکافی را با درزگیر آکوستیک پر کنید. افزودن جرم بیشتر به این روش از لرزش بیش از حد در جلوگیری می کند و همچنین عایق صوتی داخل محیط را ارائه می دهد.

 

 1. مهر و موم پایین و کناری را تعویض کنید

انجام این کار را به عنوان آخرین مرحله توصیه می کنیم زیرا به اندازه گزینه های بالا تأثیر زیادی بر صدای در پارکینگ خواهد داشت. درب پارکینگ شما دارای مهر و موم هایی در اطراف و پایین آن است که به عایق بندی آن کمک می کند و همه چیز را ضد آب نگه می دارد. با گذشت زمان، اینها فرسوده می شوند. این امر به ویژه در مورد درزگیر پایینی صدق می کند، زیرا هر زمان که در بسته می شود تحت فشار قرار می گیرد. در نهایت فشرده می شود و بنابراین نیاز به تعویض دارد. جایگزینی آن با یک مهر و موم ضخیم، مقداری لایی اضافی در پایین درب اضافه می کند. بیش از هر چیز، این کار باعث می شود تا هنگام برخورد درب به زمین، صدای کمتری ایجاد شود. بنابراین در حالی که این بزرگترین تفاوت را ایجاد نمی کند، حداقل از ضربه زدن جلوگیری می کند.

مهر و موم های درب گاراژ
مهر و موم های درب گاراژ

مقداری مهر و موم آب و هوای مناسب بخرید و این مراحل را دنبال کنید:

 

 • قسمت پایین، هم در و هم کف را تمیز کنید.
 • ارتفاع و عرض درب را اندازه گیری کنید.
 • مهر و موم درب قدیمی را از طرفین و پایین جدا کنید.
 • برای مهر و موم برس، در صورت لزوم هر سوراخی را در درب سوراخ کنید.
 • آب و هوا را به مهر و موم های کناری چسب بزنید و بگذارید ۲۴ ساعت بماند.
 • مهر و موم برس را به پایین درب پیچ کنید و به عنوان آزمایش باز و بسته کنید.
 • هر شکافی را با درزگیر صوتی (مانند چسب سبز) ببندید.
 • این بزرگترین تفاوت را در سطح کلی سر و صدا ایجاد نمی کند، اما مطمئناً به حفظ وضعیت درب کمک می کند.

 

سخن پایانی

امیدواریم این راه حل ها به ساکت شدن صدای در پارکینگ شما کمک کند. اگر ابتدا مدتی را صرف شناسایی نواحی مشکل می کنید، می توانید راه حل های خود را متناسب با آن ها تنظیم کنید. یک درب پارکینگ پر سر و صدا می تواند برای همه افراد خانه دردسر واقعی باشد، بنابراین امتحان برخی از این راه حل ها به راضی نگه داشتن همه کمک می کند. در آخر شما می توانید جهت تهیه و نصب جک پارکینگ و مشاوره های لازم برای صدای در پارکینگ به گروه فنی پرشین در مراجعه کرده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برچسب های این مطلب:

اشتراک گذاری این نوشته در:

فیس بوک
تلگرام
واتس اپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *