نصب و سرویس انواع جک پارکینگ و کرکره برقی

تعمیر تخصصی انواع کرکره برقی☎️️ (لیست قیمت تعمیرات)

4.8/5 - (28 امتیاز)

 

این فکر که محصولی بخریم که هیچ وقت خراب نشود امکان پذیر نمی‌باشد. هر محصولی در هر زمینه که فعالیت مکانیکی دارد، بعد از مدتی دچار خرابی خواهد شد. چه بر اثر اتفاقات پیش‌بینی نشده چه بر اثر از دست رفتن عمر مفید دستگاهی که شما خریداری کرده‌اید. یکی از وسایلی که ما در صورت استفاده زیاد با آن سر و کار داریم، درب‌های کرکر برقی می‌باشند. این درب‌ها در طول روز چندین بار نیاز به باز و بسته شدن دارند و در صورت بوجود آمدن مشکل، ممکن است باعث دردسرهای زیادی شوند. بنابراین هر لحظه باید از وضعیت کارکرد این درب‌های کرکره برقی اطلاع داشته باشیم و در صورت وجود مشکل آن را رفع کنیم. در این مطلب به صورت کامل به بررسی اتفاقات و مشکلاتی که ممکن است برای یک درب کرکره برقی رخ دهد می‌پردازیم و نحوه تعمیر و نگهداری آن را توضیح خواهیم داد. پس در ادامه با مجموعه جک پارکینگ پرشین دُر همراه باشید.

 

تعمیر کرکره برقی پرشین دُر
تعمیر کرکره برقی پرشین دُر

 

چرا کرکره برقی نیاز به تعمیر پیدا می‌کند؟

نصب استاندارد کرکره برقی بسیار مهم و با اهمیت است. متاسفانه بیشترین مشکلات و خرابی‌ها در درب‌های کرکره برقی ناشی از عدم نصب درست درب می‌باشد. اگر درب به صورت درست نصب شود، تا زمانی که عمر قطعات به پایان نرسیده و یا ضربه‌ای به تیغه‌ها وارد نشود، مشکلی برای آن پیش نمی‌آید و نیاز به تعمیر پیدا نمی‌کند. پس برای نصب از یک تیم فنی و حرفه‌ای درجه یک استفاده کنید. در این موارد می‌توانید از مجموعه گروه فنی پرشین دُر همراهی بگیرید.

 

 

 

مشکلات رایج و نحوه عیب‌یابی

داشتن یک ذهنیت قبلی و آماده نسبت به اتفاقات و مشکلاتی که ممکن است برای هر وسیله‌ای رخ دهد، در زمان تعمیر بسیار کمک کننده است. از این رو بهتر است با مجموعه‌ای از مشکلات که برای درب‌های کرکره برقی اتفاق می‌افتد آشنا شویم:

  • کرکره باز یا بسته نمی شود : بسیار پیش می‌آید که شما کنترل یا ریموت را می‌زنید اما درب باز یا بسته نمی‌شود. اولین بررسی در این موارد این است که ببینید برق وصل است یا خیر، در مورد دوم وضعیت باطری ریموت را چک کنید. گاهی ممکن است باطری کنترل تمام شده باشد و با یک تعویض باطری مشکل حل شود. بعد از این دو مورد، به بررسی موارد تخصصی‌تر باید بپردازید.
  • توقف کرکره‌ در نیمه راه : برای درب‌های کرکره‌ برقی سنسور‌هایی تعریف می‌شود که این سنسور‌ها در صورت کثیف شدن و یا قرار گرفتن شیئ خارجی در مقابل آنها، عملکرد خود را از دست داده و باعث توقف درب می‌شوند. پس باید آنها را بررسی کرده و در صورت وجود مواردی آن را رفع نمایید.
  • تیغه‌های درب کرکره‌ برقی بیش از حد گرم می‌شوند : تردد بالا یا تنظیم نبودن درب از عوامل این اتفاق می‌باشند. اگر با گرم شدن درب کرکره‌ برقی مواجه شدید، ابتدا به آن مدتی زمان بدهید تا خنک شود. بعد در را باز یا بسته کنید. اگر در یک بار باز یا بسته کردن درب، مجدد گرم شد، مشکل از تنظیمات نصب و نوع نصب می‌باشد.
  • چسبناک شدن کرکره برقی : در وسایلی که عملکرد رفت و برگشتی و تکرار دارند استفاده از روغن بسیار مهم است. گاهی مدتی روغن کاری انجام نمی‌شود و تیغه‌ها دچار کثیفی و چسبندگی می‌شوند. در این موارد سریعا اقدام به روغن کاری نمایید تا مشکل برطرف شود. البته گاهی جدای چسبندگی، سر و صدای درب نیز نشان می‌دهد که به روغن کاری احتیاج دارد.
  • خیلی آهسته یا خیلی سریع حرکت کردن درب کرکره برقی : اگر فنر دچار مشکل شود، درب کرکره برقی بسیار کند حرکت خواهد کرد. اگر فنر نیز پاره شود، باعث حرکت تند کرکره‌ می شود. پس باید وضعیت فنر بررسی شود و در صورت وجود ایراد در آن مورد تعمیر یا تعویض قرار بگیرد.

 

مشکلات رایج و نحوه عیب‌یابی کرکره برقی
مشکلات رایج و نحوه عیب‌یابی کرکره برقی

 

در چه مواردی باید برای تعمیر درب کرکره برقی اقدام نمایید؟

بعضی مشکلات مربوط به قطعات استفاده شده در درب کرکره برقی است و به عنوان شایع ترین مشکلاتی که برای کرکره برقی ایجاد می شود، شناخته می‌‌شوند. این موارد عبارتند از : باز یا بسته نشدن کامل کرکره برقی، دررفتگی تیغه، خم شدن تیغه، دررفتگی قلاب، خراب شدن مدار و موتور، خراب شدن چشمی و فلاش.

تعمیر کرکره های برقی

این درب‌های پرکاربرد، بخاطر عملکرد و بازدهی که در استفاده دارند بیشترین توجه را به سمت خود جلب کرده‌اند، از این رو کارکرد درست آنها بسیار مهم است و باید تحت نظر باشد. اگر شما سرویس‌های دوره‌ای را که شامل تنظیمات مختلف و رگلاژ کردن درب می‌شود، به صورت منظم انجام دهید، خیلی از مشکلات و خرابی‌ها پیش نمی‌آیند. با این حال در صورت وجود مشکلات زیر شما نیاز به تعمیر درب کرکره برقی مورد استفاده خواهید داشت:

– پایین نیامدن کرکره برقی: مشکلی که زیاد در درب‌های کرکره برقی ایجاد می‌شود و بخاطر دلایلی از جمله : مشکل در اتصالات برقی(سالم بودن سیم های برق و اتصالات برقی را بررسی کنید و مطمئن شوید که مشکل مربوط به برق درب نمی‌باشد)، مشکل در ریموت کنترل ( در برخی موارد خراب شدن ریموت یا تمام شدن باطری آن عاملی برای کار نکردن ریموت است، بنابر این آن را بررسی کرده و در صورت وجود مشکل برطرف نمایید.)، خراب شدن موتور( این مورد نیز ممکن است از دلایل پایین نیامدن کرکره باشد. پس باید آن بررسی شود و مورد تعمیر یا تعویض قرار بگیرد)

– خرابی میکروسونیچ کرکره برقی : این دستگاه با اهمیت بالایی که در کرکره برقی دارد و مسئولیت بالا و پایین رفتن تیغه‌ها نیز برعهده آن می‌باشد، باید همیشه درست و مرتب کار کند. این سیستم که دارای چرخ دنده می‌باشد و محرکی برای درب کرکره برقی است در قسمت مرکزی موتور قرار دارد. این بخش کلیدی در موتور در صورت خراب شدن باید مورد بررسی، تعمیر یا تعویض قرار بگیرد.

– تعمیر رسیور کرکره برقی : همانطور که ریموت فرمان باز شدن یا بسته شدن درب را صادر می‌کند، باید دستگاه دریافت کننده‌ این فرمان که همان رسیور می‌باشد به درستی کار کند. رسیور‌ها که معمولا در بالای ریل قرار می‌گیرند، سیگنال‌های دریافتی از ریموت را پردازش و اعمال می‌کنند. ممکن است دلایلی مانند: نفوذ آب به داخل رسیور، تابش مستقیم نور آفتاب و عدم تنظیم صحیح آن، باعث خرابی رسیور شود. با قرار دادن پوششی برای رسیور می‌توان از بروز مشکلات زیادی برای آن جلوگیری کرد.

– تعمیر خلاص کن کرکره برقی : خلاص کن که در زمان قطعی برق استفاده می‌شود، برای اینکه بتوانید به صورت دستی شفت را بچرخانید و کرکره را بالا یا پایین دهید. موتورهای توبلار و ساید دارای سیستم خلاص کن متفاوت می‌باشند و در صورت بروز مشکل شما از متخصصان باید در خواست کنید آن را بررسی کند تا به شما اعلام کند، تعمیر خلاص کن در محل امکان پذیر هست یا باید درب به کارگاه انتقال پیدا کند.

– تعویض باطری ریموت کرکره برقی : باطری‌های ریموت درب کرکره برقی مانند هر باطری مصرفی دیگر بعد از مدتی تمام می‌شود و باید آن را جایگزین کنید.

– خرابی باطری بکاپ کرکره برقی: اگر این مورد دچار خرابی شد می‌توانید درخواست تعمیر داشته باشید. در بعضی موارد قطعه تعمیر نمی‌شود و نیاز به تعویض آن می‌باشد. البته در سیستم‌های بعد از سال 2020 باطری کرکره برقی حذف گردیده است.

– در رفتن یا از ریل خارج شدن کرکره برقی: تیغه‌های کرکره برقی به گونه‌ای تنظیم شده‌اند که درون یک ریل مشخص بالا و پایین بروند. اما در بعضی موارد به دلیل مشکلاتی از جمله : وارد آمدن ضربه به تیغه‌ها، تنظیم نبود حد بالایی و خارج شدن تیغه‌ اول از ریل، نصب نامناسب و غیر استاندارد و …. درب کرکره‌ای از ریل خارج شود و مشکلاتی را برای شما به وجود بیاورد. این یک مورد کاملا تخصصی است و بهتر است در صورت اتفاق افتادن از تعمیر کاران حرفه‌ای کمک بگیرید.

– پریدن کد ریموت کرکره برقی : ریموت درب کرکره‌ برقی از قسمت‌هایی است که دچار مشکلات زیادی می‌شود و در خیلی موارد، بدون بررسی ریموت ما وارد بحث مشکلات پیچیده‌تر می‌شویم. جدای بحث باطری و خراب شدن ریموت، یکی دیگر از مشکلات رایج آن، پریدن کد می‌باشد. در این صورت ریموت با رسیور همخوانی ندارد و نمی‌تواند سیگنال قابل پردازشی برای رسیور ارسال کند. پس عملیات باز و بسته شدن درب اتفاق نمی‌افتد.

تعمیر یو پی اس UPS کرکره برقی: سیستم برق اضطراری یا همان ups برای زمان‌هایی که برق قطع می‌شود، کارایی زیادی دارد. در صورتی که این قطعه به مشکل برخورد کند در زمان قطعی برق شما از منبع ذخیره بهره‌ای نخواهید داشت.

 

تعمیرات انواع کرکره برقی
تعمیرات انواع کرکره برقی

 

سرویس و نگهداری کرکره برقی

انجام سرویس‌های فصلی و دوره‌ای مشخص باعث می‌شود تنظیمات به صورت کامل چک و بررسی شود و در صورت وجود مشکلاتی، آن‌ها رفع شود تا باعث خرابی‌ها و مشکلات بعدی نگردد.

در یک سرویس دوره‌ای مواردی چون : روغن کاری و آچرکشی یا رگلاژ انجام می‌شود. وقتی این موارد به طور اصولی و دوره‌ای انجام شود، مطمئنا شما خرابی و مشکلات بسیار کمتری خواهید داشت. پس حتما این موضوع را رعایت کنید. در زمینه پشتیبانی و مشاوره تیم فنی پرشین دُر در تمام شرایط کنار شما خواهد بود و در صورت بروز مشکل، می‌توانید از متخصصان و کارشناسان مجموعه برتر ما استفاده ببرید.

موارد دیگری که نیاز به تعمیر در درب کرکره برقی ایجاد می‌شود شامل مواردی چون : گیر کردن درب، عدم کارکردن سنسور و اشکال در سیستم کنترل از راه دور می‌باشد که شما در صورت وجود مشکل باید در سرویس‌های دوره‌ای آنها را بیان کنید تا رفع شود. برای مثال سرویس کار وقتی مراجعه می‌کند به موارد کلی روغن کاری و ریگلاژ می‌پردازد. پس در صورتی که یکی از ساکنین ساختمان ریموت‌ شخصی‌اش دچار مشکل شده است باید درخواست انجام تنظیمات مجدد را داشته باشد.

برای تعمیر کرکره برقی تکنیسین‌ها و متخصصان یک هزینه اجرت دریافت می‌کنند که اگر همراه با تعویض قطعه باشد، هزینه قطعه بر عهده مشتری می‌باشد.

نقش انواع تیغه در تعمیرات کرکره برقی

استفاده در از تیغه‌های متفاوت در درب‌های کرکره برقی امری متداول و معمول است. این تنوع تیغه‌ها باعث می‌شود که از نظر تعمیر و نگهداری نیز شرایط بین درب‌های کرکره برقی متفاوت باشد بنابر‌ این از زاویه‌ای دیگر به بررسی تعمیرات درب‌های کرکره برقی می‌خواهیم بپردازیم و آن نوع تیغه‌ای است که در این درب‌ها استفاده شده است. البته ناگفته نماند که بیشترین تیغه استفاده شده در درب‌های کرکره برقی، تیغه آلومینیومی اکسترود شده است که از استقامت بالایی برخوردار است و به مواردی چون روغن کاری نیاز ندارد. تحمل ضربه این تیغه‌ها مناسب است و از نظر مقاومت در برابر دمای بالا و حرارت بازدهی خوبی را فراهم می‌آورد. همه این موارد باعث افزایش طول عمر و کارکرد درب کرکره برقی می‌شود، بنابر این روی تعمیرات تاثیر گذار است و مقدار آن کاهش می‌یابد.

اگر تیغه‌های درب کرکره برقی از جنس آلومینیومی بود باید برای بازسازی ابتدا نقاط آسیب دیده را بررسی کرد ابعاد مورد نظر را اندازه گرفت، سپس به انجام باز کردن تیغه‌های معیوب و جایگزین کردن با تیغه‌های جدید نمود. در بعضی موارد همانطور روی چهار چوب می‌شود تعویض تیغه را انجام داد، اما در بعضی موارد دیگر، نیاز است درب به طور کامل پایین آورده شود. تیغه‌های آلومینیومی به دلیل عدم امکان اهرم کردن، به سختی قابل تعویض می‌باشند و گاهی ممکن است تعویض تیغه باعث شکستگی بلبرینگ‌ها شود.

عملکرد کرکره برقی بعد از تعمیرات

متاسفانه گاهی بعضی تعمیر کاران بعد از تغییرات، به چک کردن‌های نهایی با دقت نمی‌پردازند و در مواردی ممکن است که حد بالا و پایین به خوبی تنظیم نباشد و باعث مشکلات زیادی شود. پس در زمان روغن کاری، ریگلاژ کردن، تعمیر و یا تعویض قطعات حتما تمام موارد را چک کنید و بخواهید که با استفاده از تنظیمات میکروسوئیچ، حد بالا و پایین را به صورت بهینه قرار دهد.

 

عملکرد کرکره برقی بعد از تعمیرات
عملکرد کرکره برقی بعد از تعمیرات

 

گارانتی تعمیر کرکره برقی در تهران

یک تیم متخصص و حرفه‌ای فقط در زمان فروش کالا به شما ضمانت نامه و گارانتی ارائه نمی‌دهد. بلکه در زمانی که متخصصان این‌ شرکت برای تعمیرات و یا سرویس‌های دوره‌ای مراجعه کنند، گارانتی تعمیر به شما ارائه خواهند کرد که خیال شما را بابت تغییرات و تنظیمات انجام شده راحت می‌کند. این گارانتی تعمیر شامل خدماتی می‌شود که در اثر سرویس و تغییر قطعه انجام شده است. جدای این مورد گفته شده، یکی از ویژگی‌ای تیم‌های پشتیبانی و خدمات دهی در زمینه درب‌های کرکره برقی، رسیدگی فوری و سریع به مشکل ایجاد شده است. چرا که درب کرکره برقی یک موضوع حیاتی و مهم است و باید سریعا پیگیری شود تا خیال ساکنین و استفاده کنندگان راحت گردد. پس شما به عنوان کسی که درخواست تعمیر یا سرویس درب کرکره‌ برقی خود را داشته‌اید می‌توانید بخواهید که ضمانت قطعات استفاده شده و نصب شده را به شما ارائه دهند. همچنین از نظر سرویس کاری یک بازه‌ای را برای حسن انجام کار و اینکه برای درب شما مشکلی به وجود نمی‌آید تعیین کنند.

پس می‌شود گفت ویژگی ارائه خدمت همراه با تضمین گارانتی برای یک شرکت شامل مواردی چون حضور در کوتاه‌ترین زمان ممکن برای رسیدگی به مشکل پیش آمده، تعیین هزینه مناسب برای انجام تعمیرات، استفاده از قطعات استاندارد و با کیفیت، انجام تنظیمات به صورت دقیق و کامل، تست نهایی و تحویل به صورت کاملا سالم و با عملکرد صحیح و درست، می‌باشد.

جمع بندی

با بررسی مشکلات رایج و اتفاقاتی که ممکن است برای یک درب کرکره برقی پیش بیاید، به عوامل ثانویه و همچنین نحوه بررسی آن موارد نیز به صورت کامل پرداختیم. نکته‌ای که بسیار مهم است در مورد درب‌های کرکره برقی، قبل از اینکه با متخصصان و کارشناسان تماس بگیرید، یک بار به طور کامل نکاتی مانند وضعیت برق، وضعیت باطری ریموت، خود ریموت، تمیزی سنسورها و موارد این چنینی را به صورت کامل بررسی کنید، که اگر مشکل و ایراد از این موارد نبود، آن وقت برای دریافت خدمات تماس بگیرید. در این حالت میزان هزینه به مقدار بسیار زیادی کاهش می‌یابد. چون در بعضی موارد ممکن است با یک بررسی کوچک و یک تغییر باطری تمام مشکلات حل می‌شود. در نهایت اینکه مجموعه پرشین دُر ⚡ با بهترین متخصصان و کارشناسان آماده ارائه خدمت در تمام زمینه‌های مشاوره، خرید، تعمیر و نگهداری می‌باشد و  می‌توانید برای هر تصمیمی‌ ما را کنار خود داشته باشید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *