نصب و سرویس انواع جک پارکینگ و کرکره برقی

قفل ضد سرقت کرکره برقی

دسته بندی مطالب

آخرین نوشته ها

ارسال پیام

درخواستی دارید؟

"*" indicates required fields

قفل ضد سرقت کرکره برقی

فهرست کامل این نوشته

4.7/5 - (12 امتیاز)

استفاده از کرکره برقی در مجموعه های مختلف به صورت فراگیری رشد داشته است. به طوری که چه در محل زندگی و چه در محل کار با تعداد زیادی از این درب ها مواجه هستیم. اما نکته ای که بسیار اهمیت دارد، میزان امنیتی است که این درب ها برای مصرف کنندگان فراهم می آورد. اصولا بخاطر نوع طراحی و گیربکسی که در این درب ها تعبیه می شود، در هنگام پایین بودن بدون کنترل و ریموت به راحتی بالا نمی روند. پس در یک حد اولیه ای دارای استاندارد خوب امنیتی می باشند. اما در شرایط متفاوت مانند زمانی که برق قطع می شود و یا برای درب های کرکره برقی که در محیط های خلوت قرار دارند و امکان خسارت و دزدی وجود دارد می توان میزان امنیت را تا حد زیادی به وسیله ایجاد جا قفلی و استفاده از قفل آویز، افزایش داد. در این مطلب می خواهیم به بررسی انواع قفل های استفاده شده برای درب های کرکره برقی بپردازیم و جزییات قفل ضد سرقت برای یک درب کرکره برقی را بیان کنیم. پس در ادامه با مجموعه جک پارکینگ همراه باشید.

قفل ضد سرقت درب کرکره ای
قفل ضد سرقت درب کرکره ای

نصب جا قفلی روی درب کرکره برقی

ابتدا باید گفت که برای نصب یا استفاده از قفل در درب های کرکره برقی نیاز به نصب جا قفلی می باشد. این جا قفلی  ها از جنس های مختلف و با عملکرد های معمولی، نیمه اتوماتیک و هوشمند، برای درب های کرکره برقی تعبیه می شوند. بسته به نیاز باید به تهیه آنها اقدام کنید. معمولا از آلیاژهای مختلف ساخته می شوند و به شکل پلیت های زاویه دار می باشند. این پلیت ها که به صورت جفت می باشد یکی روی پروفیل اطراف درب کرکره برقی نصب می شود و دیگری دقیقا روبروی همان قبلی، اما روی درب کرکره برقی متصل می گردد. حالا شما یک فضای مناسب برای نصب قفل دارید. پس می توانید با خیال راحت به امنیت مغازه خود اضافه کنید، همچنین در زمان هایی که برق قطع شده است و موتور درب کرکره برقی را روی حالت خلاص قرار دادید، دیگر نگران امنیت محل مورد نظر نخواهید بود.

اما باید بدانیم از چه قفل هایی باید استفاده کنیم تا عملکرد بهتری داشته باشد. در ادامه به انواع این قفل ها می پردازیم.

جا قفلی بر روی درب کرکره ای
جا قفلی بر روی درب کرکره ای

انواع قفل کرکره برقی

مانند هر وسیله دیگر که با پیشرفت تکنولوژی دارای انواع مختلفی از طراحی و کاربرد می باشد، قفل های درب کرکره برقی نیز در چندین مدل و طرح به بازار اراده شده اند. بعضی قفل ها معمولی هستند و بعضی دیگر حالت نیمه اتوماتیک را دارا می باشند. قفل های معمولی که همان قفل های آویز و کتابی هستند که در جا قفلی نصب شده روی درب کرکره برقی قرار می گیرند. این نوع قفل ها امنیت را بیشتر می کنند اما نحوه باز و بسته کردن آنها، زمان بر و سخت است. گای نیز شما یادتان می رود و کنترل را فشار می دهید، در حالی که قفل به در وصل است و فشار مضاعف به تیغه ها و موتور درب کرکره برقی وارد می شود.

اما مدل دیگر، قفل  های اتوماتیک و برقی می باشند. این قفل ها با عملکرد بخصوصی که ایجاد می کنند با قطع برق درب کرکره برقی، مشکل قبلی را برطرف می کنند و دیگر درب در زمان بسته بودن قابل حرکت نخواهد بود. از طرفی با محفظه های مخصوص باعث می شوند که تیغه های درب به صورت دستی هم بالا نروند. قفل های برقی فرمان باز و بسته شدن خود را از ریموت دریافت می کنند و  در زمانی که شما ریموت را برای باز شدن این قفل ها فشار دهی، جریان برق موتور درب کرکره  برقی نیز فعال می شود و درب به بالا می رود و در زمان قفل کردن درب، قطع نیز برعکس عمل می کند.

 

قفل ضد سرقت کرکره برقی

همانطور که اشاره شد، استفاده از قفل های مختلف در درب های کرکره برقی امکان پذیر می باشد، با این حال بخاطر بعضی شرایط بهتر است از قفل های معمولی استفاده نکنید و بجای آنها از قفل های برقی اتوماتیک یا هوشمند استفاده کنید. چرا که از اتفاق های بعدی جلوگیری به عمل می آید و امکان فشار و بار اضافی بر روی موتور درب کرکره برقی وارد نمی شود. با این حال ممکن است قفل های معمولی امنیت خوبی را فراهم نکنند و در شرایط خلوت، سارقین به وسیله ابزار برش آنها را بریده و کرکره را بعد از خلاص کردن بالا بدهند. به همین خاطر از قفل های ضد سرقت برقی استفاده می شود. این قفل ها شامل دو دسته قفل اتوماتیک و قفل هوشمند می شوند. که در ادامه توضیح مختصری در مورد آنها می دهیم.

قفل ضد سرقت اتوماتیک کرکره برقی

تفاوت اصلی قفل های اتوماتیک با قفل های معمولی، در قطع کردن سیستم برق و عدم بالا رفتن کرکره برقی می باشد. در این صورت با زدن کنترل نیز اتفاقی نمی افتد و درب ثابت می باشد. باز و بسته شدن قفل های اتوماتیک توسط ریموت انجام می شود. پس زمانی که شما ریموت را بزنید ابتدا قفل باز می شد، بعد از آن، اتصال برق در مدار برقرار می شود و این جریان موتور را به کار می اندازد. شروع به کار کردن موتور نیز عاملی برای حرکت تیغه ها به سمت بالا و باز شدن درب کرکره برقی می باشد.

پس دیگر نگران مشکلات معمول در سیستم قفلهای معمولی نخواهید بود و در زمان استفاده دچار خرابی و مشکلی نخواهد شد.

قفل ضد سرقت کرکره برقی
قفل ضد سرقت کرکره برقی

قفل ضد سرقت هوشمند کرکره برقی

این قفل ها نیز مانند قفل های اتوماتیک داری سیستم پیچیده نصب و طراحی می باشند. با این حال وقتی آنها را فعال می کنید کل جریان برق قطع می شود و دیگر هیچ عملکردی در مسیر درب و موتور کرکره برقی اتفاق نمی افتد. حالا چه خود شما چه شخص دیگری ، اگر ناخواسته ریموت درب کر کره برقی رو بزند، دیگر هیچ فشاری به موتور وارد نخواهد شد، چرا که جریان برقی برقرار نیست. این مشکل گاهی در شرایط استفاده از قفل های معمولی باعث سوختن موتور درب کرکره برقی می گردد. که خود به تنهایی هزینه بسیار زیادی را روی دوش استفاده کننده قرار می دهد.

مشخصات قفل ضد سرقت درب کرکره برقی

قفل هایی که در مورد آنها صحبت کردیم همه و همه در محدوده خود جدای نوع عملکرد، بازدهی خوبی را ایجاد می کنند. با این حال یک قفل  باید از کیفیت مناسبی برخوردار باشد و در طراحی آن ویژگی ها و شرایط مهمی رعایت شده باشد. به چند مورد از مهمترین ویژگی های قفل ضد سرقت برای درب کرکره برقی اشاره می کنیم.

  • بدنه قفل دارای استحکام بالایی می باشد: این قفل ها باید از فولاد آلیاژی محکمی ساخته شده باشند تا در زمانی که سارقین اقدام به برش آنها کردند یا مشکلی بوجود آمد، بتوانند برای مدتی دوام بیاورند .
  • زبانه محکم و قوی :  یکی از نکاتی که قفل های ضد سرقت باید رعایت کنند موضوع زبانه قفل می باشد، که  باید بزرگ و محکم باشد. در این حالت در صورت برخورد جسم بزرگ یا فشار اعمالی دیگر به درب، اتفاقی نمی افتد و زبانه در نمی آید. پس سارقین نمی توانند به راحتی درب را بالا و پایین کنند.
  • استفاده از کلید چهار پر: شما در تمام قفل های حرفه ای اگر نگاهی بیاندازید، متوجه می شوید قفلی که داری کلید پیچیده تری است به سختی باز می شود و اما این نکته برای جلوگیری از باز شدن قفل توسط هر فردی بسیار مناسب می باشد. در مورد قفل های ضد سرقت درب کرکره برقی نیز این مورد صادق است.
  • جا قفلی محکم و استاندارد : قفل به تنهایی همه چیز نیست و جا قفلی نیز باید از آلیاژی محکم و سخت باشد. در این صورت اگر سارقان سعی در بریدن جا قفلی کردند، به راحتی نتوانند این کار را انجام دهند.
  • سیستم کنترلی فعال : یک قفل ضد سرقت باید همراه با ایمنی که بوجود می آورد باعث شود که مشکلی برای موتور درب کرکره برقی بوجود نیاید، در این حالت می تواند بازدهی بیشتری داشته باشد و با قطع کردن سیستم برق درب کرکره برقی در زمان قفل بودن، علاوه بر حضور خودش، وضعیت امنیت کرکره برقی را نیز بالاتر ببرد.

جمع بندی قفل ضد سرقت درب کرکره برقی

درب های کرکره برقی بدون قفل نیز ایمنی خوبی را ایجاد می کنند و همانطور که در پارکینگ ها و درب های معمولی مشاهده می کنید، استفاده از قفل امری معمول و عادی نیست. اما بخاطر حساسیت بعضی مشاغل چه از نظر مالی و چه از نظر امنیتی، نیاز به یک مرحله ایمنی بالاتر نیز احساس می شود، به همین خاطر با ایجاد طراحی جا قفلی  های مناسب و استفاده از قفل های ضد سرقت اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، این امنیت را به مقدار قابل قبولی افزایش می دهند. اما این نکته را نیز از طرف مجموعه جک پارکینگ به یاد داشته باشید که تا حد امکان از قفل های معمولی استفاده نکنید، چرا که  با چند بار فراموشی، ممکن است در زمان قفل بودن، ریموت در را بزنید و باعث ایجاد مشکلات از جمله سوختن موتور شود. پس بیشتر از قفل های اتوماتیک و هوشمند استفاده کنید.  در کنار این موارد گفته شده، مجموعه جک پارکینگ در همه شرایط از لحظه مشاوره و راهنمایی برای خرید، تا زمان خرید و بعد پشتیبانی محصولات در کنار شما خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر به منبع زیر مراجه نمایید.

https://patents.google.com/patent/CN202047661U/en

 

برچسب های این مطلب:

اشتراک گذاری این نوشته در:

فیس بوک
تلگرام
واتس اپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *