نصب و سرویس انواع جک پارکینگ و کرکره برقی

نکات مهم برای رفع صدای کرکره برقی

دسته بندی مطالب

آخرین نوشته ها

ارسال پیام

درخواستی دارید؟

"*" indicates required fields

نکات مهم برای رفع صدای کرکره برق

فهرست کامل این نوشته

4.9/5 - (14 امتیاز)
نکات مهم رفع صدای کرکره برقی
نکات مهم رفع صدای کرکره برقی

کرکره برقی به دلیل ویژگی های بسیاری که دارند، انتخابی عالی برای هر شخصی است. بسیاری از مردم برای انتخاب کرکره مناسب برای محل خود در تلاش هستند، اما قادر به انجام این کار نیستند. در این شرایط باید به ما مراجعه کنید زیرا ما در زمینه ساخت کرکره کار می کنیم و مطمئناً شما را در زمینه نگهداری کرکره راهنمایی می کنیم. اگر کرکره برقی سرو صدای زیادی دارد برای رهایی از این وضعیت باید به سازنده کرکره مراجعه کنید، فقط او به شما می گوید که آیا نیاز به تعمیر کرکره دارید یا خیر. اگر بله، پس باید فوراً شاتر خود را تعمیر کنید در غیر این صورت مطمئناً در آینده با مشکل جدی مواجه خواهید شد. کرکره های برقی نقشی اساسی در تنظیمات امنیتی شرکت شما دارند. اگر کرکره برقی های شما آسیب ببیند، این می تواند هم محل و هم انبار شما را آسیب پذیر کند. از آنجایی که چند جنبه مکانیکی در کرکره های برقی وجود دارد، گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی پیش بیاید. ما در این مطلب، نکات مهم برای رفع صدای کرکره برقی به شما خواهیم گفت.

رهایی از صدای کرکره برقی
رهایی از صدای کرکره برقی

کرکره برقی باز یا بسته نمی شوند

یکی از رایج ترین مشکلات این است که کرکره های برقی به طور کامل باز یا بسته نمی شوند. در اولین قدم باید بررسی کنید که آیا منبع برق واقعاً روشن است یا خیر. به دنبال چراغ هایی باشید که به شما کمک می کنند این موضوع را نشان دهند و سعی کنید دوباره آن را روشن یا خاموش کنید تا ببینید آیا با این کار مشکل برطرف می شود. اگر پس از بررسی این موضوع همچنان با مشکلاتی مواجه هستید، می توانید به دنبال راه حل دیگری باشید.

بررسی منبع برقی کرکره برقی
بررسی منبع برقی کرکره برقی

گرم شدن بیش از حد کرکره برقی

این می تواند یکی دیگر از مشکلات کرکره برقی باشد. اگر مشکوک هستید که این ممکن است دلیل مشکلات شما باشد، ممکن است عاقلانه باشد که قبل از اینکه کرکره های خود را دوباره کار کنید، کمی زمان دهید تا خنک شوند.

 

گیر کردن کرکره برقی

اگر کرکره برقی شما به طور فزاینده ای گیر می کنند، این ممکن است نشان دهنده مشکل روانکاری باشد. اگر به سادگی ریل های سیستم خود را با WD40 بپوشانید، می تواند مشکل را حل کند. این تکنیک همچنین به هر صدای ناخوشایندی که ممکن است کرکره شما ایجاد کند پایان می دهد.

گیر کردن کرکره برقی
گیر کردن کرکره برقی

 

کرکره برقی فقط تا نیمه بسته می شوند

کرکره برقی بر اساس حسگرهای مجاورت کار می کنند و زمانی که این سنسورها کثیف یا ناهموار می شوند، می تواند منجر به بسته شدن آن ها در نیمه راه شود. بعد از اینکه آن ها را به خوبی بررسی کنید تا ببینید آیا این مشکل برطرف شده است یا خیر.

کامل بسته نشدن کرکره برقی
کامل بسته نشدن کرکره برقی

وضعیت شاتر کرکره برقی

گاهی اوقات ممکن است به سادگی وضعیت کلی کرکره های شما پایین باشد که برای شما مشکل ایجاد می کند. در تنظیمات تجاری، شاتر شما ممکن است در انتهای گیرنده فرورفتگی ها و فرورفتگی های سایر وسایل نقلیه باشد. مسائل جزئی نباید بر عملکرد کلی درب ها تأثیر بگذارد، با این حال، توصیه می کنیم برای ارزیابی هرگونه ترک یا فرورفتگی بزرگتر با یک متخصص تماس بگیرید. اگر کرکره های برقی به خوبی نگهداری و مراقبت شوند، می توانند کمک واقعی برای کسب و کار شما در سال های آینده باشند.

وضعیت شاتر کرکره برقی
وضعیت شاتر کرکره برقی

 

چه چیزی باعث ایجاد نویز کرکره برقی می شود؟

از عوامل محیطی گرفته تا تعمیر و نگهداری، دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود کرکره برقی شروع به لرزیدن یا جیرجیر کند. با درک علت نویز، بهتر می توانید آن را برطرف کرده و از تکرار آن در آینده جلوگیری کنید.

عوامل ایجاد نویز در کرکره برقی
عوامل ایجاد نویز در کرکره برقی

مناطق با باد شدید

مناطقی که بادهای شدید بیشتری را تجربه می کنند، به دلیل فشار وارد شده بر روی برخی از قسمت های کرکره، می توانند بیشتر در معرض این مشکل باشند. این می تواند در مورد کرکره های برقی در شمال و سایر نقاط شمال غرب صادق باشد. این ممکن است در محیط هایی با باد شدید، مانند آشیانه های هوایی، پایانه های فرودگاه یا مؤسسات کنار دریا نیز صادق باشد.

 

تاثیر باد شدید بر کرکره برقی
تاثیر باد شدید بر کرکره برقی

 

طول عمر کرکره برقی

اغلب، صدای کرکره های کرکره ای هرچه درب قدیمی تر می شود بدتر می شود، زیرا نیاز به تعمیر و نگهداری یا تعمیر دارند که اگر متخصصی در آنجا نداشته باشید تا مشکلات احتمالی شما را بررسی کند، اغلب نادیده گرفته می شوند. با گذشت زمان، قطعات موتور برای ادامه کارکردن به روغن کاری نیاز دارند. بعلاوه، قسمت های خاصی از کرکره برقی کشیده می شوند و فرو می روند که بار اضافی روی موتور و راهنماها اضافه می کند.

 

عدم نگهداری خوب از کرکره برقی

همانطور که در بالا ذکر شد، عدم نگهداری در طول زمان یکی از دلایل اصلی کرکره های برقی است. بدون روغن کاری، چرخ دنده های متا، چرخ ها و سایر قسمت ها پر سر و صدا می شوند. نگهداری صحیح درب های کرکره ای برای جلوگیری از خوردگی و شکستگی بسیار مهم است.

نگهداری نامناسب از کرکره برقی
نگهداری نامناسب از کرکره برقی

 

قطعات سست کرکره برقی

کرکره های برقی نیز می توانند هنگام شل شدن قطعات، نویز داشته باشند. اگر قطعات در محل صحیح خود قرار نگیرند، به ارتعاش در می آیند و به قسمت های دیگر برخورد می کنند. گرما همچنین می تواند باعث انبساط درب های بزرگ تر شود، که باعث اصطکاک اضافی می شود که منجر به خراش و لرزش هنگام باز شدن دریچه می شود.

 

نحوه تعمیر نویز کرکره های برقی

اگر کرکره برقی دارید، چند راه برای رفع مشکل نویز وجود دارد. اگر می خواهید خودتان مشکل را برطرف کنید یا از بروز آن جلوگیری کنید، می توانید این موارد را بررسی کنید، اما ما همیشه توصیه می کنیم اگر مطمئن نیستید چه کاری انجام می دهید با یک متخصص صحبت کنید تا از خطر آسیب دیدن خود جلوگیری کنید.

روش رفع نویز کرکره برقی
روش رفع نویز کرکره برقی

 

قطعات را در مکانیزم کرکره برقی را بررسی کنید

یکی از راه های رفع نویز در کرکره برقی این است که قطعات شل شده را بررسی کنید و آن ها را سفت کنید. باید لت ها، میله ها، چرخ ها، چرخ دنده و هر نقطه دیگری را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هنوز در شرایط خوبی هستند و فرورفته یا آسیب دیده نیستند. اگر شل باشند ممکن است شکسته شده و نیاز به تعویض داشته باشند. همچنین، ذرات گرد و غباری را که ممکن است قسمتی از شاتر را مسدود کرده باشد، بررسی کنید، که می تواند در ایجاد لرزش نقش داشته باشد.

بررسی قطعات شل شده کرکره برقی
بررسی قطعات شل شده کرکره برقی

 

تعمیر و نگهداری منظم را انجام دهید

برای اینکه شاتر خود را در شکل مناسبی نگه دارید، مهم است که به طور منظم تعمیر و نگهداری کنید. تمیز کردن کرکره برقی از تجمع گرد و غبار و کثیفی اضافی جلوگیری می کند. در یک منطقه بادخیز، شما می خواهید آن ها را هر ۳ تا ۴ ماه یکبار بشویید. روغن کاری منظم با روغن نیز از زنگ زدگی و سر و صدا شدن آن جلوگیری می کند، اما حتما از اسپری ضد زنگ به جای سیلیکون استفاده کنید زیرا گرد و غبار و کثیفی را جذب می کند و در نهایت، مطمئن شوید که یاتاقان ها را سالی یک بار چرب می کنید تا از زبری یا خوردگی مکانیزم غلتش جلوگیری کنید.

تعمیر و نگهداری مداوم کرکره برقی
تعمیر و نگهداری مداوم کرکره برقی

 

ممکن است کرکره برقی شما فاقد روغن موتور باشد

روغن موتور به عنوان روان کننده استفاده می شود تا اطمینان حاصل شود که اجزای متحرک کرکره برقی شما به آرامی از روی یکدیگر می لغزند. اگر روغن موتور کمبود داشته باشد، ممکن است وقتی کرکره در حال کار است، اجزا شروع به ساییدگی روی یکدیگر کنند. فلز روی فلز صداهای ناخوشایندی ایجاد می کند، اما در صورت عدم توجه به قطعات ممکن است باعث آسیب به اجزا شود. یک راه حل ساده برای این مشکل روانکاری موتور با روغن است. با این حال، تشخیص اینکه آیا کرکره برقی شما به دلیل کمبود روغن یا به طور کلی مشکل دیگری پر سر و صدا است، می تواند دشوار باشد. بهترین اقدام شما این است که با متخصصی تماس بگیرید که بتواند کرکره شما را بررسی کرده و مشکل را شناسایی کند. حتی اگر کرکره های برقی شما هنوز مشکلی ایجاد نکرده باشد، یک مهندس می تواند سطح روغن در کرکره شما را در طول جلسات تعمیر و نگهداری منظم کنترل کند تا مطمئن شود که پر شده است.

روغن کاری کرکره برقی
روغن کاری کرکره برقی

 

ممکن است کرکره برقی شما خورده شده باشد

قرار گرفتن در معرض عناصر ممکن است باعث خوردگی اجزای کرکره برقی شما شود. کرکره های خارجی به ویژه در برابر خوردگی حساس هستند. خوردگی می تواند به اجزای کرکره شما آسیب برساند و باعث ایجاد صدای جیر جیر شود. هرچه زودتر علائم خوردگی را مشاهده کنید، تعمیر آن آسان تر خواهد بود. نگهداری و سرویس دهی منظم کرکره شما بهترین راه برای اطمینان از حفظ خوردگی در بالای آن است. با این حال، اگر خوردگی قابل توجهی قبلاً رخ داده باشد، یک مهندس حرفه ای همچنان می تواند مشکل را برطرف کند.

خوردگی کرکره برقی
خوردگی کرکره برقی

 

کشش فنر روی درب کرکره شما خیلی سفت یا شل است

درب کرکره که کشش خیلی زیاد یا کم دارد، از تعادل خارج می شود. واحد ممکن است تحت بار قابل توجهی کار کند که باعث ایجاد نویز از راهنماها و موتور می شود. درب نه تنها پر سر و صدا خواهد بود، بلکه ممکن است کار با آن خطرناک باشد. توصیه می کنیم برای بررسی درب منزل و رفع مشکل با یک مهندس حرفه ای تماس بگیرید. یک مهندس قادر خواهد بود تشخیص دهد که چه مقدار کشش در درب شما ایجاد شده است و در صورت لزوم تنش را افزایش یا کاهش می دهد. هر صدایی که از درب کرکره ای شما می آید باعث نگرانی است. از بررسی ها، بازرسی، نگهداری و سرویس استفاده کنید تا مطمئن شوید که در بهترین شرایط باقی می ماند. کرکره برقی پر سر و صدا ممکن است حواس پرتی را پرت کند، اما می تواند نشان دهنده مشکلات بیشتر کرکره باشد که می تواند امنیت کسب و کار شما را به خطر بیندازد. برای آرامش کامل آن را توسط کارشناسان بررسی کنید. اینها برخی از دلایل اصلی پر سر و صدا بودن کرکره شما هستند.

شل یا سفت بودن کشش فنر
شل یا سفت بودن کشش فنر

 

با چه چیزی می توانم با کرکره های برقی استفاده کنم تا آن ها را روان کنم؟

اگر از درزگیر سیلیکونی بین هدباکس و دیوار استفاده کنید، می توانید به کاهش نویز بهینه دست پیدا کنید. شما باید مطمئن شوید که کل خانه به درستی آب بندی شده است زیرا نمی خواهید ترک ها سر و صدا را به داخل وارد کنند. این کار به همراه کرکره برقی بسیار کارآمد خواهد بود و هنگام ورود به خانه آرام خود احساس راحتی به شما می دهد. میزان صدایی که کاهش می یابد بر حسب دسی بل اندازه گیری می شود و در صورت استفاده از این روش، نویز عبوری شما به ۵۰ درصد کاهش می یابد. همچنین می توانید انواع دیگری از کرکره های کرکره ای مانند کرکره های کم مصرف و کرکره های داخلی را پیدا کنید که صدای شما را تا ۸۰ درصد کاهش می دهند.

روان کردن کرکره های برقی
روان کردن کرکره های برقی

آیا می دانستید که می توانید با انرژی خورشید شارژ کرکره برقی را تامین کنید؟

درست است، نوآوری کرکره های غلتکی آنقدر پیشرفته است که کرکره های برقی را طراحی کردند که می توانند با انرژی خورشیدی شما تعامل داشته باشند و شما به سادگی می توانید روی کنترل از راه دور خود کلیک کنید تا کرکره برقی را باز یا بسته کنید. از آنجایی که این کرکره ها از مواد عایق صدا ساخته شده اند، در کاهش صداهای بیرون نیز بسیار کارآمد هستند.

شارژ کرکره برقی با انرژی خورید
شارژ کرکره برقی با انرژی خورید

 

نتیجه و جمع بندی

شما باید از ترکیبی از پر کردن شکاف ها با درزگیر سیلیکونی در سراسر خانه خود و نصب کرکره های عایق صدا استفاده کنید تا بهترین اثر را در عایق صوتی خانه خود داشته باشید. همیشه ایده خوبی است که مطمئن شوید شرکتی که از آن خرید می کنید دارای شهرت خوب، رتبه عالی و گواهی های مثبت است تا مطمئن شوید که بهترین کیفیت ممکن را دریافت می کنید. این یک روش کاملا مقرون به صرفه برای عایق صوتی کرکره برقی است، اما اگر می خواهید آن را مدرن تر کنید، انواع کرکره های برقی برای انتخاب وجود دارد. به یاد داشته باشید که این یک سرمایه گذاری خوب است زیرا نه تنها نویز را کاهش می دهد، بلکه مزایای بسیار دیگری نیز دارد. همچنین، شما می توانید جهت خرید و مشاوره درباره کرکره برقی و صدای آن با مشاوران سایت ما یعنی https://jakeparking.ir در ارتباط باشید.

 

منابع:

 

windrushdoorsandwindows.co.uk

 

برچسب های این مطلب:

اشتراک گذاری این نوشته در:

فیس بوک
تلگرام
واتس اپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *