نصب و سرویس انواع جک پارکینگ و کرکره برقی

نصب یو پی اس کرکره برقی

دسته بندی مطالب

آخرین نوشته ها

ارسال پیام

درخواستی دارید؟

"*" indicates required fields

1

فهرست کامل این نوشته

امتیاز دهید post

مجموعه جک پارکینگ در این مقاله قصد دارد تا در مورد یکی از همین تجهیزات محافظتی با عنوان یو پی اس صحبت کند که یک منبع تغذیه است که کار خود را بدون هر گونه وقفه ایی انجام می دهد و حتی در زمان نوسانات برق نیز مسئولیت محافظت از هرگونه لوازم برقی را عهده دار می شود تا آن ها دچار صدمه و آسیب نشوند. علاوه بر لوازم برقی که نیاز به محافظت دارند برخی تجهیزات مانند کرکره برقی نیز محتاج حفاظت هستند تا در زمان هایی که ذکر شد به درستی کار خود را انجام دهند. یو پی اس کرکره برقی یکی از این محافظت کننده های مفید است.

تا بحال این اتفاق افتاده است که با قطع و وصل شدن برق، لوازم برقی شما آسیب ببیند و شما را متحمل ضررهای پرهزینه نماید؟ برای اینکه چنین موقعیتی پیش نیاید و شما هیچ ضرر و هزینه ایی متقبل نشوید راه های بهتر و امن تری وجود دارد که به عنوان محافظت از این لوازم می توان مورد استفاده قرار داد.

 

محافظت از کرکره برقی
محافظت از کرکره برقی

تعریف کلی از یو پی اس UPS

برقی که به واسطه یو پی اس تولید می شود بسیار مقاوم تر و باکیفیت تر از برق شهری است. این دستگاه، در زمان قطع و نوسانات برقی میان لوازم موردنظر و برق شهری قرار می گیرد و از ایجاد هرگونه اختلالی جلوگیری می کند و برق دستگاه را به درستی تنظیم و استاندارد می کند. با استفاده از یو پی اس، توان و قدرت خروجی دستگاه بالاتر می رود.

UPS ها انواع مختلفی دارند که به آنلاین، آفلاین و تکنولوژی تقسیم بندی می شوند. در تمام یو پی اس ها فراهم سازی برق مورد نظر و محافظت از دستگاه هدف نهایی و کلی است ولی کارکرد و کیفیت هریک از این یو پی اس ها متفاوت است. به عنوان مثال در یو پی اس آفلاین در زمان قطع برق، برق موردنظر دستگاه تامین خواهد شد ولی کیفیت و توان خروجی زیادی وجود ندارد. در نوع آنلاین علاوه بر فراهم کردن برق موردنظر، کیفیت و توان خروجی بسیار بالاست و در نوع تکنولوژی نیز تبدیل کننده دائما در حال فعالیت و باتری آن نیز در حالت شارژ است. زمانی که ولتاژ حالت عادی خود را از دست داد، توان خروجی توسط باتری یو پی اس به وسیله موردنظر وارد می شود و مانع از آسیب دیدن آن می شود.

هدف از ذکر این مقدمه ها، آشنایی مخاطبان گرامی با یو پی اس در حالت کلی بود، حال اگر تمایل دارید، به سراغ موضوع اصلی با عنوان یو پی اس کرکره برقی برویم و توضیحات کلی در مورد این نوع یو پی اس را مورد بررسی قرار دهیم،

یو پی اس کرکره برقی
یو پی اس کرکره برقی

یو پی اس کرکره برقی

دلیل استفاده از یو پی اس برقی نیز به این خاطر است که در زمان قطعی برق، کرکره برقی کار خود را به درستی انجام داده باشد. احتمالا برای درب پارکینگ و یا گاراژ شما از کرکره های برقی استفاده شده است، آیا تا به حال در زمان فعال کردن و یا باز و بسته کردن درب، برق شهری رفته است؟ در آن حال ممکن است که کرکره در حال پایین آمدن باشد و در زمان قطعی برق به دلیل نداشتن یو پی اس کرکره برقی در همان حالت نیمه باز بماند که این اتفاق معمولا در شب و زمانی که کسب وکار تعطیل می شود اتفاق می افتدکه باید صاحبِ مکان تا آمدن برق منتظر بماند که طبیعتا کار بیهوده و حوصله سربری است. خب، برای اینکه چنین اتفاقاتی به وجود نیاید، بهتر است در زمان مناسب برای خرید یو پی اس کرکره برقی اقدام شود و هر گونه استرس و دلهره به موجب اختلال در برق شهری را از بین برد.

نحوه کار یو پی اس به این شکل است است که دقیقا به محض قطع برق، باتری پشتیبان که در کرکره نصب شده است با یک صدای مشخص اعلام آمادگی کرده و شروع به فعالیت می کند و این صدا تا زمان پایان عملیات ادامه دارد و کرکره به منظور باز و یا بسته شدن مورداستفاده قرار می گیرد. البته به این نکته توجه داشته باشید که باتری مورد استفاده در یو پی اس کرکره برقی را هر 2 سال یکبار تعویض نمائید تا حین انجام فعالیت باتری خالی نیز برای شما دردسر آفرین نشود.

یو پی اس
یو پی اس

تهیه یو پی اس کرکره برقی

مدل یو پی اس کرکره برقی بسیار مهم است. البته اگر در زمان تهیه یو پی اس برای کرکره برقی مدل مناسب با کرکره برقی خود را تهیه کنیم مسلما کارایی بهتری برای ما خواهد داشت.

خرید یک یو پی اس مناسب و باکیفیت تا چندین سال می تواند سلامت تجهیزات شما  را تضمین کند و باعث شود هیچ گونه ضرری متوجه آن ها نشود.

موتور یو پی اس برقی دارای باتری پشتیبان یا همان بک آپ و خود یو پی اس است. جریان برق ذخیره شده توسط یو پی اس کرکره برقی در حدود 2 ساعت است. البته این دو ساعت برای یو پی اس هایی است که توان معمولی دارند ولی اگر برای بیش از از این مقدار می خواهید که یک یو پی اس داشته باشید بهتر است از یک UPS  با توان و قدرت بیشتر بهره مند شوید.

ممکن است محل کار شما در مناطق پر رفت وآمد و پر ترافیک باشد پس بهتر است شما برای خرید یو پی اس کرکره برقی از نوع قدرتمند استفاده کنید که دارای موتورهای با توان بالا هستند. این یو پی اس علاوه بر قدرت بالا، هزینه تعمیر و نگهداری آسان و مناسبی دارد.

نوع دیگری از موتورها هستند که با عنوان توبلار به بازار معرفی شده اند و برای مناطق کم تردد مناسب هستند و تعمیر و تعویض قطعات موتو نیز در این نوع موتور زمان زیادی می طلبد.

موتور این یو پی اس کرکره توبلار با توجه به نوع قرارگیری در قسمت داخلی کرکره از اشغال فضای زیاد جلوگیری می کند ولی این نکته را نیز باید دانست که در زمان خرابی کرکره برفی باید تمام تجهیزات و حتی خود کرکره باز شده و تعمیر کرکره به صورت اصولی انجام گیرد.

نوع باتری مورد استفاده در یو پی اس کرکره برقی

هامن طور که می دانید یک یو پی اس با یک باتری مخصوص فعالیت خود را انجام می دهد که اگر این باتری از نوع سرب اسید باشد بهترین کارایی متوجه کرکره برقی خواهد در زمان قطعی برق خواهد شد. این باتری در یک محفظه دربسته نگهداری می شود که غالبا به تعمیر و تعویض نیاز ندارد و با ولتاژ 12 به فعالیت خود ادامه می دهد. البته ذکر این نکته نیز ضروری است که هرچه تکنولوژی طراحی و ساخت، طول عمر باتری و همچنین وزن باتری مناسب باشد کارایی و عملکرد بهتری خواهد داشت.

نحوه نگهداری یو پی اس
نحوه نگهداری یو پی اس

نحوه نگهداری یو پی اس

برای اینکه طول عمر و کارایی باتری یو پی اس کرکره برقی افزایش یابد بهتر است یک باتری خوب و مناسب و البته مطمعن انتخاب شود، باتری مورد نظر به صورت منظم و هرچند وقت یکبار مورد بازدید و بررسی قرار گیرد، تلاش برای سالم ماندن باتری در هنگام جابه جایی یو پی اس، مراقبت از باتری در زمان وارد شدن فشار به آن، جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و آلودگی ها به داخل باتری و در نهایت نگهداری باتری در جعبه و مکان مختص به باتری از نکاتی است که برای طول عمر بیشتر و کارایی بهتر، باتری یو پی اس برقی باید رعایت شود.

مواردی که به صورت مرتب باید در یو پی اس مورد توجه قرار گیرد شامل، ولتاژ ورودی و خروجی، دمای محیط داخلی و خارجی یو پی اس، توان مصرفی آن، مسیرهای تهویه و فن داخلی و بررسی شارژ باتری ها است.

مزایای استفاده از یو پی اس

از مزایای اصلی و مهم یو پی اس برقی، ممانعت از سوختگی موتور در زمان قطع و وصل مکرر برق است. زیرا این دستگاه ها به منظور کنترل کننده های برق شهری و کرکره عمل می کنند و از نوسانات برق که ممکن است به موتور کرکره بزند جلوگیری می کنند. حفاظت از قطعات داخلی موتور و بردها نیز از مسئولیت های مهم یو پی اس کرکره است. این دستگاه علاوه بر تامین برق کرکره در زمان قطع برق، وظیفه ذخیره سازی برق در باتری با ظرفیت بالا را دارد که برق را در زمان های موردنیاز به صورت اتوماتیک به مدار جریان وارد می کند. به طور کلی می توان به این مورد اشاره کرد که UPS  معمولی علاوه بر موتور کرکره برقی می تواند تجهیزیاتی مانند دوربین مداربسته، کامپیوتر و چراغ ها را نیز  به آن وصل کند. درحالی که یو پی اس های کرکره برقی مختص وصل کرکره برقی هستند که البته می توان گفت که هزینه بالاتری نسبت به نوع معمولی آن دارند.

 

نصب یو پی اس کرکره برقی
نصب یو پی اس کرکره برقی

نصب یو پی اس کرکره برقی

نتیجه گیری

با توجه به نیاز امروزه افراد به تجهیزات پیشرفته و مدرن می توان گفت که باید در انتخای دستگاه های مخصوص در زمینه مرتبط نیز دقت عمل زیادی داشت و مناسبترین نوع از ابزارها را مورد استفاده قرار داد تا در زمان موردنیاز بهترین کارایی نصیب فرد و حوزه کاری او شود. وجود یک یو پی اس کرکره برقی نیز از این قائده مستثنی نیست و برای اینکه کارایی بهتری متوجه حیطه کاری اشخاص شود باید از UPS  مختص به کرکره برقی استفاده شود. البته درست است که قیمت بالاتری نسبت به نوع معمولی دارد ولی کارایی بالا و کیفیت مناسب که فقط برای کرکره های برقی طراحی و ساخته شده است باید مورد توجه قرار گیرد.

همچنین اگر در زمینه ی نصب یو پی اس سوالاتی داشتید میتوانید از طریق نظرات همین صفحه یا همینطور از طریق تماس با ما با تیم پشتیبانی جک پارکینگ در میان بگذارید ما نیز سعی خواهیم کرد در کمترین زمان ممکن پاسخ گوی شما عزیزان باشیم.

برچسب های این مطلب:

اشتراک گذاری این نوشته در:

فیس بوک
تلگرام
واتس اپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *